FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Takmer presne po roku patril piatkový podvečer 23. júna slávnostnému vyhlásenie výsledkov ankety Jedenástka ObFZ Trebišov za súťažný ročník 2022/23. Zástupcovia všetkých klubov VII. ligy ObFZ si mohli vyberať z hráčov všetkých jedenástich klubov VII. ligy. Miestom konania bol tentoraz kultúrny dom vo Vojčiciach. Za jeho poskytnutie a maximálnu pomoc pri organizácii podujatia patrí vďaka starostovi obce Vojčice Vlastimilovi Kiral-Vargovi a členovi VV ObFZ Jánovi Arvaiovi.

Slávnostného vyhlásenia, ktoré bolo spolufinancované Košickým samosprávnym krajom, sa mohli zúčastniť hráči, tréner a rozhodcovia, ktorých vybrali futbalové kluby Oblastného futbalového zväzu Trebišov ako najlepších v danom súťažnom ročníku. Zväz ocenil aj najlepších strelcov jednotlivých kategórií od najmenších prípravkarov, cez mladších a starších žiakov, dorast až po dospelých. Zároveň boli ocenení jubilanti, ktorí na funkcionárskom, trénerskom či hráčskom poli dlhé roky podporovali rozvoj futbalových klubov ObFZ resp. pomáhali alebo pomáhajú ako funkcionári zväzu.

Moderátorom „Jedenástky“ ObFZ Trebišov bol rovnako ako minulý rok Štefan Kavčák ml.

Úvod slávnostného podvečera patril kultúrnemu vystúpeniu.

A mohli nasledovať príhovory predsedu ObFZ Štefana Kavčáka a domáceho starostu Vlastimila Kiral-Vargu.

Keďže pravidlá a slušné správanie si treba ctiť, ako prví si prišli ocenenia prevziať zástupcovia najlepších družstiev VII. ligy v súťaži Fair play. Ceny im odovzdal člen ŠTK Jakub Székely, finančné odmeny boli zaslané na účty FK.

3. miesto v súťaži Fair play – TJ Družstevník Plechotice
2. miesto v súťaži Fair play – OŠK Zemplínske Hradište
1. miesto v súťaži Fair play – TJ TISA Trakany

Za prínos k rozvoju futbalu v okrese Trebišov ocenil pamätnou medailou predseda ObFZ Štefan Kavčák týchto jubilantov:

Ján ARVAI – dlhoročný funkcionár OFK Vojčice oslávil v roku 2021 60-ku, stále sa aktívne stará o futbalový areál vo Vojčiciach a najmä o jeho kvalitný trávnik.

Jozef MELKO – takisto dlhoročný funkcionár a duša futbalového klubu OZ TJ Milhostov oslávil okrúhlych 60 v rovnakom roku, v minulosti bol aj členom VV ObFZ.

Martin MALČICKÝ – dlhé roky pôsobil na funkcionárskom a trénerskom poli v FK Zemplínska Teplica, v klube dlhodobo viedol aj mládežnícke družstvá, v roku 2020 oslávil 55 rokov.

Iveta OLEJNÍKOVÁ – takisto ako vyššie menovaní páni, aj Iveta Olejníková sa už dlho stará o futbal v Zemplínskom Jastrabí, v minulom roku oslávila 55.

Ján PÁSZTOR – stál pri postupe TJ TISA Trakany do krajskej súťaže v roku 2014 a po rokoch bol opäť pri znovuzaložení futbalu v Trakanoch, aj vďaka nemu v tejto dedinke na juhu okresu futbal stále funguje, v roku 2020 oslávil 55.

Nasledovalo ocenenie najlepších strelcov všetkých súťaží. Ako prvý to bol najlepší kanonier Prípravka U11 sk. C Bálint WÉBER z OŠK Veľký Horeš. V súťaži strelil 64 gólov.

Cenu pre najlepšieho strelca Prípravky U11 sk. A Kolomana BALOGA (32 gólov) z OZ TJ Milhostov prevzal predseda klubu Jozef Melko.

Najlepším strelcom A skupiny súťaže mladších žiakov (IV. ligy U13) sa stal Jaroslav KUVIK z FK Tatran Úpor, ktorý dosiahol 93 gólov.

V sk. B IV. ligy U13 dominoval Ladislav LUKÁČ z TJ Slavoj Kráľovský Chlmec, ktorý strelil rekordných 108 gólov.

IV. ligu U15 opanoval so 41 gólmi Ján KÁLLAI z TJ Slavoj Kráľovský Chlmec.

Najlepším strelcom V. ligy U19 sa stal Michal KOVÁČ z FK Veľaty (20 gólov).

Z dôvodu účasti na futbalovom turnaji v Dlhom Klčove dorazil trošku neskôr najlepší strelec Prípravka U11 sk. B Tomáš HERTEĽ z ŠK Kuzmice (53 gólov).

Najlepších strelcov VII. ligy dospelých ocenili Vladimír Rusnák, športový riaditeľ MFK Zemplín Michalovce a Marek Dragula, podporovateľ športu. Na treťom mieste skončil mladý strelec OŠK Zemplínske Hradište Marek TIPAN, ktorý dal počas sezóny rovných 20 gólov. Cenu prevzal predseda OŠK Miloš Kučera.

Na striebornej priečke medzi strelcami sa umiestnil Dominik GUMAN z TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto. Na túto pozíciu ho vynieslo 24 strelených gólov.

Najviac gólov v VII. lige počas sezóny, konkrétne 29, dosiahol Ľubomír RUSNÁK z OŠK Zemplínske Hradište.

Príval nových informácií prerušil na chvíľu opäť program.

Ďalšou kategóriou, ktorú kluby hodnotili boli rozhodcovia. Medzi najlepších sa opäť dostalo trio z minulého roka – Ondrášek, Hepka a Miklóš. Po 4-ročnom kraľovaní Miroslava HEPKU, tentoraz v ankete zvíťazil Dušan ONDRÁŠEK. Na slávnostnom podujatí sa bohužiaľ zúčastnil iba Miroslav Hepka, ktorému cenu za 2. miesto odovzdali predseda KR ObFZ Ladislav Zrebňák a člen komisie Metod Ševčík.

Najlepším hráčom VII. ligy ObFZ Trebišov do 21 rokov sa stal Marek TIPAN z OŠK Zemplínske Hradište. Cenu prevzal predseda OŠK Miloš Kučera.

Najlepším trénerom VII. ligy sa stal hrajúci tréner OŠK Zemplínske Hradište Maroš KUČERA. Cenu mu odovzdal v závere ročníka zaskakujúci kouč prvoligistu z Michaloviec Vladimír Rusnák.

Nasledovala prestávka na chutné občerstvenie pred hlavným bodom programu – vyhlásením mien hráčov Jedenástky ObFZ za uplynulý súťažný ročník.

Posledné kultúrne vystúpenie zabezpečil Tadeáš Kavčák a mohli sme pristúpiť k vyvrcholeniu.

V nedávno skončenom súťažnom ročníku 2022/23 futbalové kluby ObFZ vybrali Jedenástku ObFZ Trebišov v tomto zložení : Lukáš Štefan – Viktor Makuňa, Marek Oláh (všetci OŠK Zemplínske Hradište), Tomáš Paľovčík (TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto) – Peter Mačura, Erik Gibilov (obaja FK v Nižnom Žipove), Jaroslav Capko, Róbert Veľk – Ľubomír Rusnák (všetci OŠK Zemplínske Hradište), Roland Černák (FK v Nižnom Žipove), Dominik Guman (TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto).

Najlepšie oko pri zostavovaní jedenástky najlepších ukázali predseda OZ TJ Milhostov Jozef MELKO a vedúci OŠK Zemplínske Hradište Peter OLÁCH, ktorí trafili až 8 mien z výslednej zostavy. Drobné ocenenie im odovzdal starosta Vojčíc p. Kiral-Varga.

Trofej pre najlepšieho hráča súťaže získal Jaroslav CAPKO z OŠK Zemplínske Hradište. Trofej mu spolu s predsedom ObFZ odovzdal jeho dlhoročný tréner v ŠK Sačurov Milan Siksa.

Novou kategóriou bola Osobnosť VII. ligy ObFZ Trebišov. Nominovaní boli skúsení hráči VII. ligy zo všetkých družstiev okresnej súťaže. Trofej určenú pre hráča, ktorý je ostatnými považovaný za najväčšiu osobnosť súťaže, za človeka pred ktorým majú rešpekt ako spoluhráči tak aj súperi a ktorého správanie na zelenom trávniku je nasledovaniahodné, vyhral Jaroslav CAPKO. Ocenenie mu odovzdal Marek Dragula.

Na záver sa ešte patrí poďakovať všetkým sponzorom podujatia a všetkým tým, ktorí nám pomohli s prípravami tejto akcie. Ď A K U J E M E !

Podujatie sa uskutočnilo s podporou Košického samosprávneho kraja.

Close Menu