FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Prvý piatkový večer po skončení zápasového programu VII. ligy ObFZ Trebišov patril slávnostnému vyhodnoteniu výsledkov ankety JEDENÁSTKA ObFZ Trebišov a jej podkategórií. Ocenení, zástupcovia futbalových klubov a pozvaní hostia sa stretli v Kultúrnom dome v Michaľanoch, aby spolu rezumovali uplynulú sezónu 2023/24.

Pred šiestou sa priestory začali zapĺňať.

A mohlo sa začať.

Moderátor Štefan Kavčák ml. odovzdal najprv slovo hostiteľom. Na úvod všetkých privítali starosta obce Michaľany Zoltán Tarbaj a predseda ObFZ Trebišov Štefan Kavčák.

Moderátor podujatia Štefan KAVČÁK ml.
Zoltán TARBAJ, starosta obce Michaľany
Štefan KAVČÁK, predseda ObFZ Trebišov

V súťaži Fair-play VII. ligy dospelých sezónu na prvých troch miestach zakončili FK Slovan Brehov, FK v Nižnom Žipove a TJ Internacionál Hraň. Trofeje z rúk predsedu si prevzali Matúš Galya, Marek Visokai a Milan Šikora. ObFZ na účty menovaných klubov zaslal 200, 150 resp. 100 €.

Matúš GALYA (FK Slovan Brehov), Milan ŠIKORA (TJ Internacionál Hraň), Marek VISOKAI (FK v Nižnom Žipove)

Ako prvých individuálne ocenených následne predseda ObFZ pozval na pódium jubilantov. Ocenení za ich dlhodobý prínos k rozvoju futbalu v okrese Trebišov boli: Ladislav Slovjak (Cejkov), Jozef Halapin (Plechotice), Jozef Repovský (Trebišov), Radovan Litva, Ladislav Barna (Hraň), Vladimír Múdry, Ján Pavúk (Nižný Žipov), Tibor Szakács (Boťany), Andrej Hatrák (Kysta), Ján Sedrovič (Kuzmice) a Michal Vaško (Vojčice). Eduard Janoško (Trebišov), Štefan Majoroš a Milan Tekeľ (Veľký Horeš) sa za neúčasť na podujatí ospravedlnili.

Ladislav SLOVJAK
Jozef HALAPIN
Jozef REPOVSKÝ
Radovan LITVA
Ladislav BARNA
Ján PAVÚK
Vladimír MÚDRY
Tibor SZAKÁCS
Andrej HATRÁK
Ján SEDROVIČ
Michal VAŠKO
Ocenenie za Eduarda JANOŠKA prevzal Jozef REPOVSKÝ

Trofeje a vecné ceny najlepším strelcom v jednotlivých súťažiach odovzdali členovia Výkonného výboru ObFZ Trebišov Ján Arvai a Jozef Tóth.

Oliver HAJDU (FK II. Rákóczi Ferenc Borša U11)
Dávid TOKÁR (FK Veľaty U13)
Levente BISTRAY (TJ Družstevník Malý Horeš U15)
Tibor SZAKÁCS prevzal ocenenie za Norberta VARADIHO (TJ Boťany U19)

Najlepším strelcom V. liga U19 (dorast) sa stal Norbert Varadi z TJ Boťany, ktorý strelil 28 gólov. Cenu zaňho prevzal Tibor Szakács. V IV. lige U15 (starší žiaci) dosiahol najviac gólov (32) Levente Bistray z TJ Družstevník Malý Horeš. Najlepšími strelcami IV. líg U13 medzi mladšími žiakmi sa stali Dávid Tokár z FK Veľaty (33 gólov) v skupine A a Ladislav Lukáč z TJ Slavoj Kráľovský Chlmec (49 gólov). V kategórii Prípravka U11 dominoval v sk. A Tomáš Herteľ z ŠK Kuzmice (70 gólov), v sk. B dal najviac gólov Oliver Hajdu z FK II. Rákóczi Ferenc Borša (41 gólov). Tomáš Herteľ a Ladislav Lukáč si ocenenie prevzali pred kvalifikačným stretnutím o majstra okresu v kategórii U11 v Slovenskom Novom Meste 15. júna 2024.

Ladislav LUKÁČ (TJ Slavoj Kráľovský Chlmec U13) a Tomáš HERTEĽ (ŠK Kuzmice U11)

Najlepšími strelcami v VII. lige dospelých v súťažnom ročníku 2023/24 sa stali: 1. Adrián Jáger (TJ TISA Trakany) 25 gólov, 2. Dominik Guman (TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto) 18 gólov, 3.-4. Jakub Juroš (TJ Internacionál Hraň), Ján Kabatier (TJ ŠM Streda nad Bodrogom) po 14 gólov

Ján KABATIER (TJ ŠM Streda nad Bodrogom) a Jakub JUROŠ (TJ Internacionál Hraň)
Dominik GUMAN (TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto)
Za Adriána JÁGERA (TJ TISA Trakany) prevzal ocenenie Ladislav SZüCS

V kategórii rozhodcov vyniesli hlasy klubov najvyššie Stanislava Hanka, Patrika Kiseľa a Miroslava Hepku. Trofeje a vecné ceny im odovzdali predseda ObFZ Štefan Kavčák a predseda KR ObFZ Ladislav Zrebňák.

Patrik KISEĽ, Stanislav HANKO a Miroslav HEPKA

Za najlepšieho hráča do 21 rokov vybrali zástupcovia FK hráča FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany Jakuba Vaška.

Jakub VAŠKO (FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany)

Najlepším trénerom VII. ligy sa v hlasovaní funkcionárov klubov stal hrajúci tréner TJ TISA Trakany Peter Ballók. Cenu mu odovzdal predseda Trénersko-metodickej komisie ObFZ Trebišov Tibor Nagy.

Peter BALLÓK (TJ TISA Trakany)

Keďže aj futbalový zápas má dva polčasy, nasledovala krátka prestávka na občerstvenie pred hlavným chodom, vyhlásením členov Jedenástky ObFZ Trebišov.

Ako prvé boli po pauze ocenené za svoje výkony družstvá mládeže. Spolu s predsedom ObFZ im ocenenia odovzdal predseda Športovo-technickej komisie ObFZ Trebišov Andrej Koščo.

Miloš KUČERA (OŠK Zemplínske Hradište U11)
Róbert HAJDU (FK II. Rákóczi Ferenc Borša U11)
Jozef TÓTH (Strix Sečovce U13)
Štefan CEPERKO (FK Tatran Úpor U13)
Ján ŠANDOR (FK Veľaty U13)
Dušan BALOGH (TJ TISA Trakany U13)
Tomáš HRABOVSKÝ, Viktor NINÁČ, Martin VAŠKO (FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany U15)
Štefan BALOGH (FK II. Rákóczi Ferenc Borša U19)
Tibor SZAKÁCS (TJ Boťany U19)

Nasledovalo ocenenie najúspešnejších družstiev VII. ligy dospelých ObFZ Trebišov v súťažnom ročníku 2023/24:

  • na bronzovom stupienku sa umiestnili Michaľany
3. FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany
  • striebornú priečku obsadila Hraň
2. TJ Internacionál Hraň
  • prvenstvo patrilo Trakanom
1. TJ TISA Trakany
1. TJ TISA Trakany

Hráči JEDENÁSTKY ObFZ Trebišov za súťažný ročník 2023/24:

Brankárom Jedenástky sa stal SÁNDOR MATA z TJ ŠM Streda nad Bodrogom. Ten si stabilnú formu udržiava od svojho príchodu z maďarského Mádu v júli 2022.Počas dvoch sezón odchytal v klube 39 stretnutí a je stabilnou oporou družstva, ktoré skončilo na 5. mieste okresnej súťaže. V auguste minulého roka oslávil okrúhlu 50-ku a je prvým zahraničným hráčom, ktorý sa umiestnil v Jedenástke ObFZ Trebišov.

Za Sándora MATU trofej a vecné ceny prevzal Miroslav Jáger

Obrana pozostáva zo 4 hráčov a prvým z nich je RADEK DOLGOŠ. 32-ročný obranný pilier michaľanskej Lokomotívy sa na domácu pôdu vrátil po dvoch rokoch strávených v TJ Slavoj Kráľovský Chlmec. V skoršom období nastupoval počas 4,5 roka za TJ Družstevník Cejkov v 5. aj 4.lige.

Radek DOLGOŠ (FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany)

Obranným radám korunného princa VII. ligy dominuje 29-ročný JOZEF ŠIMKO. Odchovanec trebišovského Slavoja pôsobil počas dvoch sezón aj v prvoligovom staršom doraste MFK Zemplín Michalovce, rovnako dve sezóny v trebišovskom Slavoji v II. resp. v III. lige. Jeho ďalšími pôsobiskami boli Borša, Pavlovce, Cejkov a Veľaty.

Jozef ŠIMKO (TJ Internacionál Hraň)

33-ročný MIKULÁŠ BELKO je odchovancom TJ TOKAJ Slovenské Nové Mesto a doposiaľ v inom klube nehral. ISSF mu vykazuje hodnotu 138 odohratých stretnutí v tomto klube. Dlhodobá stabilita výkonov mu priniesla miesto v Jedenástke ObFZ Trebišov.

Mikuláš BELKO (TJ TOKAJ Slovenské Nové Mesto)

DENIS DÓCS z TJ TISA Trakany sa stal vo veku 22 rokov najmladším obrancom elitnej zostavy. Odchovanec TJ Slavoj Kráľovský Chlmec odohral posledné 2,5 sezóny v Trakanoch. V ostatnej sezóne sa strelecky presadil 5-krát.

Denis DÓCS (TJ TISA Trakany)

28-ročný JAKUB JUROŠ hral v kategórii dospelých najprv za TJ Internacionál Hraň, pokračoval v Zemplínskom Jastrabí, Novom Ruskove a Borši. Z tej bol ofenzívny záložník do Hrane „zapožičaný“ na sezónu 2023/24. 14, 16, 19, 15, 16, 10, 7, 7, 16, 6, 14 – to sú počty Jakubových gólov v kategórii dospelých od sezóny 2013/14 do tej nedávno skončenej. Spolu 140 gólov behom 11 sezón, z toho dvoch skrátených pre covid.

Jakub JUROŠ (TJ Internacionál Hraň)

BENCE PANKOVICS nastupoval v ostatnom ročníku za TJ vo Veľkom Kamenci, kde hosťoval z TJ Družstevník Malý Horeš. 23-ročný stredový hráč sa vrátil k futbalu po nepríjemnom zranení a patril k lídrom Veľkého Kamenca, za ktorý strelil 13 gólov. Odchovanec TJ Rapid Rad nastupoval v kategórii dorastu za OŠK Somotor a TJ Slavoj Kráľovský Chlmec. V kategórii dospelých odohral tri sezóny v Malom Horeši.

Bence PANKOVICS (TJ vo Veľkom Kamenci)

17-ročný JAKUB VAŠKO z FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany sa stal benjamínkom Jedenástky ObFZ. Odchovanec Michalian nastupoval v sezóne za kategóriu dorastu aj dospelých. Tento ofenzívny stredopoliar nastrieľal spolu 41 gólov, z toho 13 v VII. lige.

Jakub VAŠKO (FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany)

V elitnej zostave nesmie chýbať najlepší strelec VII. ligy ADRIÁN JÁGER z TJ TISA Trakany. 26-ročný odchovanec MFK Čierna nad Tisou v Trakanoch v sezóne 2023/24 hosťoval a pri pohľade na konečnú tabuľku sa to klubu oplatilo. Adrián strelil v 17 zápasoch 25 gólov, čo mu okrem nominácie do Jedenástky ObFZ prinieslo aj Zlatú kopačku. Nastupoval aj za Krišovskú Lieskovú, Čičarovce či Malý Horeš.

Adrián JÁGER (TJ TISA Trakany), cenu prevzal Ladislav Szücs

Stále iba 21-ročný DOMINIK GUMAN z TJ TOKAJ Slovenské Nové Mesto je najčastejším členom Jedenástky ObFZ Trebišov. Ide už o jeho štvrtú účasť v tejto zostave (2019/20, 2020/21, 2022/23, 2023/24). V 6 sezónach odohraných za družstvo dospelých dosiahol 103 gólov. V tejto sezóne z toho bola Strieborná kopačka v VII. lige.

Dominik GUMAN (TJ TOKAJ Slovenské Nové Mesto)

Ďalším stabilným strelcom je NORBERT BÁLINT z TJ TISA Trakany. Hral aj v Malom Horeši, Poľanoch či Boli. Aj jeho 12 gólov dopomohlo Trakanom k prvenstvu v súťaži. Napriek tomu, že má už 42 rokov, nie je najstarším hráčom Jedenástky ObFZ.

Norbert BÁLINT (TJ TISA Trakany), cenu prevzal Ladislav Szücs

Najlepším hráčom súťaže sa podľa hlasovania zástupcov klubov stal ADRIÁN JÁGER z TJ TISA Trakany.

Cenu pre najlepšieho hráča súťaže za Adriána JÁGERA prevzal Ladislav Szücs

Osobnosťou VII. ligy dospelých za za súťažný ročník 2023/24 stal FRANTIŠEK SZÉKELY z TJ ŠM Streda nad Bodrogom. Odchovanec Slavoja Trebišov nastupoval aj za Kráľovský Chlmec a Michaľany. Od ročníka 2013/14 pôsobí už len v Strede nad Bodrogom, za ktorú odvtedy odohral už 190 zápasov. ISSF neeeviduje u tohto hráča žiadnu červenú kartu, svojim správaním a vystupovaním počas zápasov je tou pravou osobnosťou. V tejto sezóne navyše strelil do sietí súperov z pozície záložníka 10 gólov.

František SZÉKELY (TJ ŠM Streda nad Bodrogom)

Na záver sezóny sa patrí poďakovať všetkým funkcionárom klubov za ich snahu a činnosť vyvíjanú počas celého ročníka. Bez ich úsilia by sa futbal bohužiaľ už na viacerých miestach vôbec nehral. Všetkým za to patrí veľká vďaka!

Ďakujeme všetkým, čo sa zúčastnili! O rok dovidenia !

JEDENÁSTKA ObFZ Trebišov 2023/24

Zvláštne poďakovanie patrí sponzorom podujatia JEDENÁSTKA:

Košický samosprávny kraj

Kalinič Autoservis, Michaľany

Topkov – Marián Kalinič, Slovenské Nové Mesto

Martin Úporský, riaditeľ CZŠ sv. Juraja v Trebišove

Jaroslav Kocák, ROKOSAN s.r.o.

Patrik Prokopovič

Ladislav Szücs

Metod Ševčík

Ladislav Zrebňák

Patrik Feher

Ostrožovič s.r.o.

Vinárstvo Mantič, Čerhov

TOKAJ & CO, s.r.o.

Pohľad do histórie ankety JEDENÁSTKA ObFZ Trebišov

JEDENÁSTKA ObFZ Trebišov

2018/2019

J. Segedy (Veľaty) – D. Györi (Slov. N. Mesto), V. Tógyér (Biel), P. Fedor (Borša), G. Schäffer (Vojčice) – P. Širotník (Veľaty), T. Nagy ml. (Borša), M. Horbulák (Borša) – M. Kaňský (Veľaty), S. Sarik (Vojčice), P. Novák (Veľaty)

2019/2020

J. Segedy (Veľaty) – M. Girman (Veľaty), A. Dócs (Borša), P. Fedor (Borša), S. Širotník (Veľaty) – M. Kaňský (Veľaty), T. Nagy ml. (Borša), M. Horbulák (Borša) – D. Guman (Slov. N. Mesto), P. Mačura (N. Žipov), Maroš Kavčák (Tŕňa)

2020/2021

J. Segedy (Veľaty) – M. Girman (Veľaty), A. Dócs (Borša), P. Fedor (Borša), S. Širotník (Veľaty) – P. Novák (Veľaty), T. Nagy ml. (Borša), M. Horbulák (Borša) – D. Guman (Slov. N. Mesto), J. Horváth (Kuzmice), N. Bálint (Trakany)

2021/2022

A. Levkiv (Kuzmice) – J. Jaremko (Kuzmice), Š. Lendacký (Kuzmice), S. Širotník (Veľaty), M. Naď (Veľaty) – P. Širotník (Veľaty), Š. Sovák (Veľaty), M. Babjak (Kuzmice) – N. Bálint (Trakany), J. Horváth (Kuzmice), A. Jáger (Trakany)

2022/2023

L. Štefan (Z. Hradište) – T. Paľovčík (Slov. N. Mesto), M. Oláh (Z. Hradište), V. Makuňa (Z. Hradište) – R. Veľk (Z. Hradište), J. Capko (Z. Hradište), E. Gibilov (N. Žipov), P. Mačura (N. Žipov) – D. Guman (Slov. N. Mesto), Ľ. Rusnák (Z. Hradište), R. Černák (N. Žipov)

2023/2024

S. Mata (Streda n. B.) – D. Dócs (Trakany), J. Šimko (Hraň), R. Dolgoš (Michaľany), M. Belko (Slov. N. Mesto) – J. Juroš (Hraň), J. Vaško (Michaľany), B. Pankovics (V. Kamenec) – D. Guman (Slov. N. Mesto), A. Jáger (Trakany), N. Bálint (Trakany)

Close Menu