FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Fond na podporu športu v nadväznosti na uznesenie správnej rady dňa 23. decembra 2022 zverejnil tretiu výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku určeného na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry v celkovej výške 17,6 milióna eur.

Výzva č. 2022/002 – Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry

Trvanie výzvy: 17.03.2023 – 17.04.2023

V porovnaní s predchádzajúcimi výzvami je vo Výzve č. 2022/002, tzv. INFRA 3, nastavené spolufinancovanie zo strany žiadateľa vo výške minimálne tridsať percent.

„Po jednohlasnom schválení správnou radou zverejňujeme na záver roka 2022 deň pred Vianocami ďalšiu, v poradí už tretiu všeobecnú výzvu zameranú na modernizáciu existujúcej a výstavbu novej športovej infraštruktúry. Pozorne vnímame, že zmeny prijaté v posledných týždňoch v Národnej rade Slovenskej republiky podľa vyjadrení zástupcov samospráv negatívne vplývajú na ich financovanie. Práve samosprávy sú pritom kľúčoví vlastníci športovej infraštruktúry u nás, no aktuálne zvažujú každý cent investícii v roku 2023. Hospodárenie mnohých z nich navyše v období od 1. januára 2023 až do schválenia ich rozpočtov na rok 2023 bude poznamenávať i po poslancami NR SR včera 22. decembra schválenom návrhu zákona o štátnom rozpočte rozpočtové provizória, ale i vysoké ceny elektriny a plynu. I pre všetko už uvedené, síce zverejňujeme výzvu už na záver roka 2022 s cieľom zachytiť časť projektov a ich výdavkov ešte z roka 2022, no predpokladáme pružné prijatie zmien jej aktuálneho textu, kým sa začne v 2. polovici marca 2023 reálna možnosť podať žiadosti o príspevok,“ povedal Ladislav Križan, predseda správnej rady Fondu na podporu športu.

Ku detailom spomenutej výzvy dodal: „Kritériá a zásady hodnotenia žiadostí k Výzve predpokladáme zverejniť bezprostredne po ich plánovanom schválení správnou radou na jej plánovanom zasadnutí na začiatku februára v Prešove. Budú vychádzať z kritérií k predchádzajúcej výzve č. 2, no zároveň predpokladáme pre rastúce ceny elektriny a plynu posilnenie významu a vplyvu kritérií smerujúcich k trvalej udržateľnosti a najmä energetickej efektívnosti športových prevádzok. Ďakujeme zatiaľ všetkým potenciálne výzvou dotknutým za ich trpezlivosť a empatiu v najbližších týždňoch. Prosba na záver – v asi veľmi náročnom roku 2023 spolupracujme prosím ešte intenzívnejšie ako tomu bolo v roku 2022. P.F.2023!“

Detaily výzvy, ako aj všetky podstatné informácie pre žiadateľov nájdu záujemcovia na webe fnps.sk v sekcii športová infraštruktúra – pripravované výzvy.

Je dôležité zdôrazniť, že systém fnps.egrant.sk bude pre záujemcov otvorený v termíne 17. marca až 17. apríla 2023. Konzultácie ku výzve adresujte prosím výhradne mailom od 9. januára 2023 na adresu ziadosti.infrastruktura@fnps.sk.

Žiadosť je nutné zaslať bez príloh aj fyzicky najneskôr do 17. apríla 2023 do 23:59 v zmysle bodu 15 výzvy.

Fond na podporu športu bude priebežne na svojom webovom sídle zverejňovať všetky relevantné informácie týkajúce sa výzvy vrátane príloh a zásad, spôsobu a kritérií hodnotenia jednotlivých žiadostí.

Close Menu