FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

V priestoroch Oblastného futbalového zväzu v Trebišove sa dňa 08.03.2019 uskutočnila Futbalová kvapka krvi. Iniciátorom myšlienky bol člen Výkonného výboru (ďalej iba „VV“) ObFZ Patrik Prokopovič. Primárnym cieľom akcie bolo pritiahnuť na podujatie čo najviac prvodarcov.

Na prvý ročník tejto charitatívnej akcie boli pozvaní hráči a funkcionári futbalových klubov, rozhodcovia, delegáti, fanúšikovia futbalu a všetci, ktorí radi podporia ušľachtilú myšlienku darovania tejto vzácnej tekutiny.

Darcovia prichádzali už od rána a postupne sa pridávali k podpore dobrej myšlienky. Z futbalových klubov nášho ObFZ sa zapojili OFK Biel, TJ Družstevník Parchovany, TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto, FK Tatran Úpor a FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany, za čo im patrí veľká vďaka. Ďalšími účastníkmi boli aktívni rozhodcovia a delegáti pôsobiaci v súťažiach nášho ObFZ, VsFZ aj SFZ. Milou a povšimnutiahodnou zaujímavosťou bola účasť dvoch futbalistov z obce Ptrukša v michalovskom okrese. Spolu prejavilo vôľu darovať krv 23 ľudí, z toho 19 napokon vzácnu tekutinu aj darovali. Prvodarcov bolo šesť z nich.

A mohlo sa začať…

Futbalovej kvapky krvi sa so svojim mikrofónom zúčastnila aj redaktorka Slovenského rozhlasu Lívia Godová, ktorá vyspovedala niektorých účastníkov kvapky. Jej reportáž si môžete vypočuť v pondelok 11.03.2019 o 14:14 hod. v Rádiu Regina Východ alebo v jeho archíve: http://reginavychod.rtvs.sk/clanky/Aktualne-na-vychode/190340/futbalova-kvapka-krvi-v-trebisove .

Akciu ohodnotil jej iniciátor P. Prokopovič: “Hlavný účel, a to pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú, čo najväčším možným počtom skvelých ľudí a taktiež pritiahnuť aspoň jedného prvodarcu, sa vydaril. Nepochybujem, že takúto skvelú akciu s výbornou atmosférou si na futbalovom zväze zopakujeme a verím, že prvodarcovia si už nájdu cestu k darovaniu pravidelne. Ďakujem všetkým, ktorí sa odhodlali prísť a darovať tú najvzácnejšiu tekutinu a pomôcť tak iným. Tým, ktorí to potrebujú.”

Dátum akcie bol spojený s Medzinárodným dňom žien a tak si každá odniesla domov malú pozornosť.

Jeden z prvodarcov a člen VV Róbert Vass okomentoval Futbalovú kvapku krvi takto: Som veľmi rád, že som sa mohol tejto skvelej akcie zúčastniť. Ešte nikdy predtým som nebol darovať krv. Teší ma predstava, že som mohol pomôcť niekomu, kto to naozaj potrebuje. Strávil som krásny deň v spoločnosti svojich kolegov z futbalového prostredia ale aj mimo neho. Dôkazom toho, že táto akcia splnila svoj účel je ten, že sme sa všetci zhodli, že ak nám to okolnosti dovolia, o tri mesiace sa stretneme znova a zopakujeme si to.

Futbalová kvapka krvi napísala svoj prvý diel. Dúfame, že prídu ďalšie s ešte väčšou účasťou. Vyzbieranou krvou sa po dohode s Národnou transfúznou službou SR pomôže malej Karinke, ktorá leží na onkologickom oddelení v Košiciach. Prvý ročník finančne a materiálne podporili členovia VV ObFZ Trebišov Patrik Prokopovič a Juraj Košlab, člen KR ObFZ Štefan Kavčák a firma Ostrožovič spol. s r.o.

 

Close Menu