FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

OŠK Zemplínske Hradište a 6. priečka v tabuľke VI. ligy sk. Sever. Spoločná 6. liga. Pohárová súťaž dospelých. Mládež. Futbalová kvapka krvi. Aj o tom sme sa bavili s Jánom Oláhom, starostom obce Zemplínske Hradište.

Ako by ste zhodnotili nedávno skončenú jesennú časť súťažného ročníka VI. ligy ObFZ Trebišov? Čo Vás potešilo viac, čo menej?

Súťaž sa pre OŠK Zemplínske Hradište začala s ťažkosťami čo sa týka hráčskeho počtu. Bolo nás poskromne. Sprvoti to vyzeralo, že súťaž ani nezačneme hrať. Postupne sa to dalo ako tak do poriadku. Naše mužstvo má vyšší vekový priemer, ale aspoň hráme. Problémy sú podľa mňa spojené najmä s platným prestupovým poriadkom. Kluby absolútne stratili kontrolu nad svojimi kmeňovými hráčmi. Tí môžu zo dňa na deň klub opustiť a finančná náhrada je neadekvátna, ba až smiešna. Stratil sa zmysel výchovy mladých hráčov v rámci klubu. Investícia do nich vložená sa môže stratiť zo dňa na deň.

Splnili sa Vaše očakávania, čo sa týka umiestnenia v tabuľke? Zodpovedá umiestnenie v nej hre, ktorú ste na jeseň predvádzali?

Na jeseň sme mali aj športové šťastie. Súperi nás v niektorých zápasoch prevýšili, no výsledok tomu nezodpovedal. Súperom vieme konkurovať herne, kondične už je to horšie. Povedal by som ale, že celkové umiestnenie je adekvátne podaným výkonom.

Aké sú Vaše ambície pred jarnou časťou súťažného ročníka 2018/2019? Kto si podľa Vás vybojuje miestenku do kvalifikačného zápasu o postup do V. ligy?

Našou ambíciou je hrať na úrovni súťaž, v ktorej aktuálne pôsobíme. Držať sa v strede tabuľky. V našej skupine podľa mňa zvíťazia Veľaty. Za svoje výkony na jeseň by si to zaslúžili.

Ak odhliadneme od finančného aspektu veci a nezáujmu hrať jednu spoločnú šiestu ligu u klubov, ktoré postúpiť nechcú, je podľa Vás spravodlivé, že sa o postupujúcom rozhodne v jedinom zápase a nie na základe víťazstva v dlhodobej súťaži?

My ako klub proti inej organizácii súťaží v okrese nemáme nič. Radi by sme si zahrali spoločnú šiestu ligu. Jej víťaz by si zaslúžil postup do kraja.

Futbalové kluby väčšinou nemajú peňazí nazvyš. Každoročne ubúda počet družstiev. Niekedy však chýba aj elán. ObFZ navrhuje hrať o Pohár Predsedu ObFZ Trebišov. Pre iné oblastné zväzy ide o už dlho zabehnutú súťaž, ktorá má svoju tradíciu a prispieva k rastu popularity futbalu aj na jeho najnižšej úrovni. Aj kluby, ktoré nemajú záujem postúpiť do krajskej súťaže, by mali možnosť vyhrať trofej do svojej zbierky. Ako by ste zareagovali na ponuku ObFZ zúčastniť sa pohárovej súťaže mužov?
Pozn. náklady na rozhodcov by hradil ObFZ, hralo by sa pohárovým spôsobom, víkend pred súťažou, voľné termíny počas sezóny (stredy, sviatky), termíny by určila ŠTK, oslovili by sme všetky futbalové kluby ObFZ Trebišov (nielen hrajúce VI. ligu).

Zápasy hrané cez týždeň z našej strany nie sú reálne. Nevieme sa zísť v dostatočnom počte, vtedy by nebolo reálne poskladať kompletné mužstvo. Ak by sa hralo iba cez víkendy, do súťaže by sme sa prihlásili.

Nedostatok hráčov sa ešte okatejšie prejavuje v kategórii detí. Niektoré kluby dokážu vytvoriť družstvo mládeže iba v prípade spojenia sa s iným klubom. Niekde deti ani nemajú, niekde deti už v skorom veku zasadnú pred počítač a na ihrisko sa už nedostanú. ObFZ zvažuje pred ďalšou sezónou vytvorenie súťaže prípraviek v kategórii U9 alebo U11 (počet hráčov a veľkosť hracej plochy budú oznámené). Vedeli by ste prihlásiť v danej kategórii vlastné družstvo?

Už viac rokov hráme v kategórii mládeže ako spoločné družstvo s Kystou a nevidím možnosť na zlepšenie. To isté by platilo aj v kategórii prípraviek. Viacero chlapcov hrá buď za Slavoj Trebišov, iní nemajú o šport záujem.

ObFZ Trebišov organizuje v piatok 08.03.2019 v priestoroch ObFZ Trebišovskú futbalovú kvapku krvi. Boli by ste ochotní sa jej zúčastniť za Váš futbalový klub (funkcionári, hráči, tréner, diváci)? Nie je to len o futbale, sme hlavne ľudia!

Túto akciu určite podporíme a za klub sa zúčastnia naši hráči.

 

Close Menu