FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Na naše otázky odpovedal Koloman Pusztai, tréner TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto. Jeho zverenci prezimujú na bronzovom stupienku VI. ligy sk. Juh.

Ako by ste zhodnotili nedávno skončenú jesennú časť súťažného ročníka VI. ligy ObFZ Trebišov? Čo Vás potešilo viac, čo menej?

Hodnotenie jesene komplexne za súťaž nie je radostné. Úroveň mužstiev rapídne upadá. Funkcionári sú ako kúzelníci, čarujú aj z nemožného, aby každé mužstvo hralo v rámci svojich možností dôstojnú úlohu v súťaži. Hráčska kvalita je všeobecne slabá. Úroveň jednotlivých mužstiev zachraňuje zopár veteránov a občas nejaký šikovný mladý hráč. Potešila celkom prajná atmosféra medzi mužstvami.

Splnili sa Vaše očakávania, čo sa týka umiestnenia v tabuľke? Zodpovedá umiestnenie v nej hre, ktorú ste na jeseň predvádzali?

Za naše mužstvo musím vyjadriť spokojnosť s umiestnením. Aj na hru sa dalo vo väčšine zápasov pozerať, malo to myšlienku. Trápila nás koncovka, o čom vypovedajú naše tesné víťazstvá. Sebakriticky treba dodať, že je čo zlepšovať.

Aké sú Vaše ambície pred jarnou časťou súťažného ročníka 2018/2019? Kto si podľa Vás vybojuje miestenku do kvalifikačného zápasu o postup do V. ligy?

Našou ambíciou je hrať poctivý futbal s myšlienkou postupne zapracovať viac dorastencov-odchovancov do A mužstva. Z hľadiska tradície posledných sezón v 5. lige si ju zrejme v našej súťaži vybojuje Borša, no ani ostatné mužstvá to určite nezabalia. Sme športovci, máme svoje ciele, sny a túžby.

TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto

Ak odhliadneme od finančného aspektu veci a nezáujmu hrať jednu spoločnú šiestu ligu u klubov, ktoré postúpiť nechcú, je podľa Vás spravodlivé, že sa o postupujúcom rozhodne v jedinom zápase a nie na základe víťazstva v dlhodobej súťaži?

Spravodlivé to rozhodne nie je. Ten zápas sa môže aj nemusí mužstvu vydariť a opravný zápas už neexistuje. Férovejšie by bolo, keby o postupujúcom rozhodla dlhodobá súťaž.

Futbalové kluby väčšinou nemajú peňazí nazvyš. Každoročne ubúda počet družstiev. Niekedy však chýba aj elán. ObFZ navrhuje hrať o Pohár Predsedu ObFZ Trebišov. Pre iné oblastné zväzy ide o už dlho zabehnutú súťaž, ktorá má svoju tradíciu a prispieva k rastu popularity futbalu aj na jeho najnižšej úrovni. Aj kluby, ktoré nemajú záujem postúpiť do krajskej súťaže, by mali možnosť vyhrať trofej do svojej zbierky. Ako by ste zareagovali na ponuku ObFZ zúčastniť sa pohárovej súťaže mužov?

Pozn. náklady na rozhodcov by hradil ObFZ, hralo by sa pohárovým spôsobom, víkend pred súťažou, voľné termíny počas sezóny (stredy, sviatky), termíny by určila ŠTK, oslovili by sme všetky futbalové kluby ObFZ Trebišov (nielen hrajúce VI. ligu).

Súťaž o pohár predsedu je dobrá myšlienka, pokiaľ by sa hrali zápasy iba cez víkend.

Nedostatok hráčov sa ešte okatejšie prejavuje v kategórii detí. Niektoré kluby dokážu vytvoriť družstvo mládeže iba v prípade spojenia sa s iným klubom. Niekde deti ani nemajú, niekde deti už v skorom veku zasadnú pred počítač a na ihrisko sa už nedostanú. ObFZ zvažuje pred ďalšou sezónou vytvorenie súťaže prípraviek v kategórii U9 alebo U11 (počet hráčov a veľkosť hracej plochy budú oznámené). Vedeli by ste prihlásiť v danej kategórii vlastné družstvo?

Prípravku momentálne náš klub nedokáže vyskladať nakoľko je vekové rozpätie detí veľmi veľké. Chýba viac detí z jednej vekovej kategórie, aby naplnili požadovaný počet.

ObFZ Trebišov má v pláne v mesiacoch január/február 2019 organizovať Trebišovskú futbalovú kvapku krvi. Boli by ste ochotní sa jej zúčastniť za Váš futbalový klub (funkcionári, hráči, tréner, diváci)? Nie je to len o futbale, sme hlavne ľudia!

Myšlienku kvapky krvi jednoznačne ako klub podporíme. Sám som držiteľom zlatej plakety, chce to dobrú organizáciu a dobrá vec sa určite podarí.

Close Menu