FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

PLECHOTICE OPÚŠŤAJÚ NAJVYŠŠIU OKRESNÚ SÚŤAŽ PO VIAC AKO 25-TICH ROKOCH

 

 VI. liga ObFZ Trebišov

  

„Už to pochop, už je koniec!“ 

To sú slová známej pesničky od slovenskej speváčky Tiny. Posledné kolo najvyššej oblastnej súťaže v okrese Trebišov im dávalo nádej. Nádej na zotrvanie. A dokonca nádej veľkú, nakoľko doma hostili už „o nič“ nebojujúce Trakany. Strácali síce bod na predposlednú Hraň, no tá doma hostila lídra z Kuzmíc. Ten musel vyhrať. Kuvičie hlasy o dopredu istom víťazstve domáceho celku sa nenaplnili. Pre všetkých tých, ktorí futbal robia poctivo a so srdcom je to vcelku pozitívne konštatovanie. Futbalisti od Tisy potvrdili svoje kvality a prakticky za 30 minút bolo v Plechoticiach o výsledku rozhodnuté. Hostia viedli po góloch Bálinta, Váradiho a Molnára 3:0 a ani Pálfiho kontaktný gól víťazný obrat nepriniesol. V druhom polčase zvýšili hostia Dócsom už na 4:1 a v tej chvíli sa vo vzduchu vznášali slová známej smútočnej piesne „už ma obkľúčili smrtostné stony úzkosti siedmoligového záhrobia“. Gól domáceho Draľa na 2:4 bol minimálne na rok posledným gólom Plechotíc v najvyššej okresnej súťaži. Domáci funkcionári budú mať dostatok času na analýzu celej sezóny a dostatok času na to, aby sa dobre pripravili na budúci futbalový ročník.

 

„Sláva víťazom, česť porazeným!“

Občas  to tak vo futbale býva, že sa raduje nakoniec aj ten, ktorý prehral. Alebo „aj na kare býva na konci niekedy veselo!“. A veselo bolo v nedeľu v Hrani. Predposledné mužstvo tabuľky malo svoj osud vo svojich rukách. Pravda, súper Hrane bol z najvyššieho možného rangu a to líder tabuľky z Kuzmíc. A ešte aby toho nebolo málo, tak hostia na postupovú definitívu potrebovali vyhrať. Pre Hraň takmer nadľudská úloha. Zápas sa skončil podľa všetkých papierových predpokladov a v Kuzmiciach sa v nedeľu od 19:00 začala „výluka“ na miestnej železničnej trati. V Kuzmiciach totiž po konečnom hvizde hlavného rozhodcu prestali v tom momente premávať vlaky! 🙂 „Sedrovičovci“ sa totiž po víťazstve 4:0 stali víťazmi súťaže a ak splnia všetky podmienky na účinkovanie v krajskej súťaži, tak sa fanúšikovia tohto celku môžu tešiť na zaujímavé súboje s Úporom, Vojčicami či Boršou. Gratulujeme! (Tibor Nagy: “ Nie, ešte nie je koniec! Dobieham Horeš aj Rožňavu!“ 😀 ).

 

„Prekliatie“ Veliat

Veľaty vyprevadili do vyššej súťaže najprv Vojčice, potom Boršu a teraz Kuzmice. („Čo na budúci rok? Vyprevadia Zemplínske Hradište?“ 🙂 )  Ide o naozaj o „prekliate“? Alebo je to smola? Veľatom chýbal vždy jeden „krok“. A to doslova. Uplynulý ročník mali výborne rozohratý. Veď po jeseni boli lídrom tabuľky. Ale ani malý náskok sa im nepodarilo udržať. „Katom“ Veliat sa v tomto ročníku stalo mužstvo Trakan. To ich na jeseň doma zdolalo o gól a rovnako o gól vyhrali aj v špecifickej dohrávke na jar vo Veľatoch. Tieto dve stretnutie majú jedného spoločného menovateľa. A to neúčasť trénera Veliat na tomto dvojzápase. Na jeseň v Trakanoch nesedel na lavičke tréner hostí doktor D. Petričko a na jar pre zmenu nesedel na lavičke domácich tréner R. Plachetka. Veľaty tieto dva súboje nezvládli a postup tak prenechali Kuzmiciam. Ani posledná výhra na ihrisku Nižného Žipova (1:0) na tom nič nezmenila. Futbalistom Veliat by sa ale neodporúčalo prestať trénovať. Baráž či dokonca priamy postup do vyššej súťaže stále „visí vo vzduchu“. Aj v tomto prípade bude nakoniec platiť, že „aj na kare býva na konci niekedy veselo“!?

Nechajme sa prekvapiť.

 

Tragická „jar“ v podaní Stredy nad Bodrogom

Inak sa účinkovanie Stredy nad Bodrogom v jarnej časti ani nazvať nedá. Bodku za sezónou dala vysoká, zdrvujúca prehra nehodná menu klubu – 12:0 v Zemplínskom Hradišti. Po tejto prehre by v Strede asi nemal zostať „kameň na kameni“. Futbal by sa totiž mal robiť predovšetkým pre divákov, pre fanúšikov. A tí „stredobodrockí“ musia byť právom veľmi nahnevaní, smutní či frustrovaní. Snáď sa vedenie aj hráči v tomto tradičnom klube na juhu Zemplína spamätajú a v nadchádzajúcej sezóne si pošramotenú povesť napravia. Sú to svojim fanúšikom dlžní! V opačnom podaní vyšla jar Zemplínskemu Hradišťu. Výborné výsledky. Sympatický herný prejav. Posun v tabuľky o niekoľko miest vyššie. Áno, keď sa futbal neklame a robí poctivo a so srdcom, tak sa výsledky okamžite dostavia. Partia okolo kapitána a špílmachra Roba Veľka, to na jar všetkým ukázala. Ako bolo poznamenané aj v minulých článkoch, ak sa tento káder udrží pokope a ak sa mužstvo doplní ešte o nejaké zaujímavé meno, tak tento klub bude patriť jednoznačne k ašpirantom na postup do vyššej súťaže. Držíme im palce!

Štyri góly bratov Kavčákovcov a „bronzový stupienok“ Slovenského Nového Mesta

Posledný zápas bol v nedeľu na programe aj v Slovenskom Novom Meste. V tejto obci sídli azda najsympatickejší klub v tejto súťaži. Útulný štadiónik, príjemné futbalové prostredie, zanietení funkcionári, systematicky pracujúca trénerská dvojica. V poslednom domácom vystúpení v tejto futbalovej sezóne dosiahli domáci futbalisti vysoké víťazstvo nad Veľkým Horešom. Štyri góly si rozdelili domáci Maroš a Michal Kavčákovci fifty-fifty. Ak by sa to synom  „Pelého“ a starostky Veľkej Tŕne  podarilo doma vo farbách klubu tejto obce, tak by ich miestni futbaloví  fanúšikovia zaiste nosili na rukách. Hlavne gól Miša v závere z priameho kopu stál za to. Po víťazstve 5:1 tak Mesto v konečnej tabuľke obsadilo pekné „bronzové“  tretie miesto. Preto sa celkom nečakane začala vzduchom šíriť informácia o tom, že jeden z trénerov domáceho celku nateraz pri futbale v Slovenskom Novom Meste končí. Ak sa to potvrdí, tak to bude pre Mesto veľká strata. („Snáď si to Kalmi ešte rozmyslíš…“)

VII. liga ObFZ Trebišov

Obrovské prekvapenie prišlo v nedeľu z Lelesa. V zápase domáceho celku s veľkým favoritom z Milhostova padlo až 10 gólov. V stretnutí boli nariadené až štyri pokutové kopy! Pričom všetky boli nariadené správne a v súlade s PF, čiže pravidlami futbalu. A hlavný rozhodca tohto zápasu Vlado Kaščák tak prekonal Filipa Glovu (3 penalty v zápase Trenčína s Podbrezovou), vyrovnal Pavla Chmuru  (4 penalty v barážovom stretnutí Borša – Vojčice), no neprekonal Mareka Žofčáka (6 penált v zápase Medzev – Cejkov). 🙂

V druhom stretnutí už favorit zápasu nezaváhal. Zemplínske Jastrabie si síce tesne ale predsa poradilo s posledným Brehovom v pomere 2:1. V tabuľke je tak situácia ohľadne víťazstva v súťaži stále zamotaná. Jej lídrom je už Zemplínske Jastrabie, ktoré ma momentálne o dva body viac ako druhý Milhostov. Tretia je Kysta so ziskom 25 bodov, na lídra teda strácajú futbalisti Kysty momentálne 4 body. Situáciu ale mení rozhodnutie DK z minulého týždňa: ŠK Zemplínske Jastrabie potrestali za neprístojnosti v zápase v Kyste odobratím 3 bodov po skončení súťažného ročníka. Reálny stav teda je: Milhostov 27, Z. Jastrabie 26, Kysta 25.

 

V najbližšom a zároveň predposlednom kole tejto súťaže sa stretnú tieto dvojice:

Brehov – Kysta

Ak chcú hostia naďalej živiť svoje šance na prvenstvo v tejto súťaži, tak u posledného celku musia jednoznačne zabodovať naplno.

Milhostov – Zemplínske Jastrabie


Šláger kola, no možno aj celej sezóny. Zápas druhého s prvým (alebo prvého s druhým). Milhostov hostí doma na umelej tráve v Trebišove ŠK Zemplínske Jastrabie. Matematika je jednoduchá. Ak chce Milhostov skončiť v siedmej lige na prvom mieste, tak v nedeľu musí tento zápas vyhrať. V tom prípade by mal pred posledným kolom náskok štyroch bodov na Z. Jastrabie a zrejme by sa rozhodlo v poslednom kole v Kyste. Naopak, víťazstvo „Jastrabčanov“ bude s najväčšou pravdepodobnosťou znamenať víťazstvo v tejto súťaži, nakoľko v poslednom kola doma Z. Jastrabie privíta predposledný Leles.

 

Lukáš Bodnár

 

Close Menu