FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

V ŠIESTEJ LIGE JE V HRE EŠTE 15 BODOV. ŠLÁGRE NEDELE V TRAKANOCH A ZEMPLÍNSKOM JASTRABÍ

Zápasy 14. kola súťaží dospelých ObFZ Trebišov opisuje a ich výsledky tipuje náš dopisovateľ Lukáš Bodnár.

 

VI. liga ObFZ Trebišov

sobota 30.4.2020 o 16:00 h.

VEĽKÝ HOREŠ – VEĽATY

Domáci sú po triumfe z nedele zdravo nabudení. V sobotu doma privítajú veľkého favorita súťaže a to celok z Veliat. Hostia síce „spadli“ v tabuľke na druhé miesto, no čaká ich ešte dohrávka s Trakanmi. Veľký Horeš „netrápia“ ani „záchranárské“ ani „postupové“ starosti a tak si to bez tlaku môžu s favoritom na svojom ihrisku v nedeľu rozdať. Veľaty potvrdia väčšiu hráčsku kvalitu a domov si privezú všetky body – 1:3.

nedeľa 1.5.2022 o 16:30 h.

TRAKANY – KUZMICE

Šláger 14. kola sa odohrá v túto nedeľu pri Tise v Trakanoch. Pre divákov vskutku atraktívny duel, veď domáci hostia aktuálneho lídra z Kuzmíc. Aj keď bodová strata medzi oboma súpermi je značná a to až 11–bodová, tak Trakančania pôjdu určite za víťazstvom. A ak by v sobotu Veľký Horeš „zobral“ doma nejaké body Veľatom a Trakany by zápas s Kuzmicami zvládli, tak budúcotýždňová dohrávka Veľaty – Trakany (0:1), by nabrala úplne iný rozmer – 2:1.

SLOVENSKÉ NOVÉ MESTO – STREDA NAD BODROGOM

Aby mali tri body z nedele z Nižného Žipova cenu, musia ich domáci futbalisti v nedeľu potvrdiť aj v zápase so Stredou nad Bodrogom. Favorit je jasný. Motív stretnutia takisto. Pri zaváhaní vedúceho dua, sa domáci teoreticky môžu prepracovať na čelo najvyššej okresnej súťaže. Nie nereálne, ale skôr asi menej pravdepodobné. Slovenské Nové Mesto zvládne aj štvrtý zápas v rade a proti na jar trápiacej sa Strede n/B, si zaknihuje ďalšie víťazstvo – 4:1.

PLECHOTICE – NIŽNÝ ŽIPOV

Pre Plechotice je to mimoriadne dôležitý zápas. Veď sa pozrime na súperov domáceho celku v posledných štyroch kolách. Streda n/B (v), Veľaty (d), Kuzmice (v), Trakany  (d). Aktuálne stále strata jedného bodu na predposlednú Hraň, velí domácim v nedeľu za každú cenu doma zvíťaziť. Nižný Žipov bude chcieť stratené body z nedele, získať späť. Plechotice však zabojujú a body tak zostanú doma – 3:2.

HRAŇ – ZEMPLÍNSKE HRADIŠTE

V Hrani to bude takisto mimoriadne dôležitý zápas. Avšak s tým rozdielom, že hostia zo Z. Hradišťa ešte nemajú záchranu v súťaži matematicky istú. Ak by hostia v Hrani nezabodovali a Plechotice doma zvíťazia, tak sa momentálny pohodlný 8 bodový náskok scvrkne na 5 bodov. Stále je to relatívne dosť, ale vo futbale nikdy neviete… Hostia však majú kvalitu na to, aby v nedeľu bodovali. Zvíťazia a tak si prakticky takmer definitívne zaistia miestenku do budúcoročnej najvyššej okresnej súťaže – 1:3.

L. Bodnár, J. Kozák, M. Palenčár

 

VII. liga ObFZ TREBIŠOV

nedeľa 1.5.2022 o 13:30 h.

KYSTA – BREHOV

Hostia trčia na chvoste tabuľky s jedným bodom. Domáci sú jasným a veľkým favoritom. V nedeľu zvíťazia a dostanú sa tak do tesnejšieho závesu za Z. Jastrabie alebo Milhostov. Alebo rovno k obom… – 6:1.

O 16:30 h.

ZEMPLÍNSKE JASTRABIE – MILHOSTOV

Šláger celej jarnej časti, ba možno aj celého súťažného ročníka. Jastrabčania sú lídrami siedmej ligy a pred práve druhým Milhostovom, majú v tabuľke momentálne náskok dvoch bodov. Na jeseň sa vo vzájomných zápasoch tešili vždy domáci. Matematika je teda jasná. Ak domáci zvíťazia, odpútajú sa od svojich prenasledovateľov a zvýšia tak svoj náskok na čele tabuľky. A zabodujú hostia, tak sa „do hry“ opäť dostane aj momentálne tretia Kysta – 2:2.

 

Lukáš Bodnár

 

Close Menu