FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Už túto nedeľu sa otvoria brány na všetkých futbalových štadiónoch v Oblastnom futbalovom zväze Trebišov. V najvyššej okresnej súťaži, šiestej lige, sa črtajú napínavé súboje o postup do krajskej súťaže.  Boj o prvenstvo zvedú lídri tabuľky z Veliat, silná partia Janka Sedroviča z Kuzmíc, bojovať do posledného kola budú aj „Puzstaiovci“ zo Slovenského Nového Mesta a vyškrtnúť z boja netreba ani ambiciózne družstvo z juhu okresu – Trakanskú TJ TISA. Tá sa v nedeľu o 15:30 predstaví na ihrisku v Nižnom Žipove a priestor dostali práve zástupcovia oboch klubov.

MAREK VISOKAI, predseda FK v Nižnom Žipove

 

1. Siedme miesto po jeseni. Zisk desiatich bodov. V akom podaní bola teda futbalové jeseň vo Vašom klube?

„Naše ambície na jeseň boli vyššie, čakali sme viac, no bohužiaľ nám to nevyšlo a ocitli sme sa na siedmom mieste s dvoma prehrami na domácom ihrisku a štyrikrát sme prehrali u súperov.“

2. Boli ste v klube spokojní s priebehom zimnej prípravy a aké pohyby nastali v hráčskom kádri?

 „S priebehom zimnej prípravy sme vcelku spokojní. 24.januára sme začali hrať Zimný pohár (KFL) proti súperovi OŠK Zemplínske Hradište, ktorého máme aj v našej súťaži. Nuž, náš pokus o výhru nebol úspešný a vypadli sme hneď v 1.kole, čo nás veľmi mrzelo. Keďže sme chceli ostať v dobrej kondičke a dôkladne sa pripravovať na zvyšok sezóny, hrávali sme zápasy takmer každý víkend. Vyberali sme zápasy z okresov Michalovce a Vranov nad Topľou. Našich ligových súperov, sme na prípravné zápasy nevyzývali, pretože s tými sa stretneme v spoločnej súťaži. Po jesennej časti nastalo v našom kádri pár zmien. Z hosťovania sa vrátil do TJ Družstevník Plechotice Jaroslav Džudža a do FK Veľaty Ján Bažalik. Na hosťovanie do FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany odišiel Patrik Geci, do TJ Družstevník Plechotice Jakub Pálfi. Naopak na hosťovanie z OFK Vojčice k nám prišiel Jozef Ondovčák a z OŠK Pavlovce nad Uhom prišiel Erik Gibilov. Počas prípravných zápasov sme spozorovali, že noví hráči zapadli do kolektívu a máme šancu posunúť sa vyššie v tabuľke.“

3. Koho osobne favorizujete v boji o postup do krajskej súťaže a komu naopak podľa Vás zostane „Čierny Peter“ a najvyššiu okresnú súťaž minimálne na rok opustí? 

„V boji o postup favorizujeme klubu FK Veľaty. Určite majú na postup. Momentálne sú po jesennej časti na 1.mieste, čo značí ich kvalitu a zodpovedný prístup k futbalu. Myslím si , že najvyššiu okresnú súťaž opustí TJ Internacionál Hraň. Mám pocit, že tento rok sezónu nezačali dobre a ťažko sa dobieha stratené. Uvidíme, možno sa mýlim.“

4. V nedeľu sa Vaše mužstvo predstaví na domácej pôde, keď privítate mužstvo z Trakan. S akými ambíciami nastúpite na toto stretnutie a na čo a na koho si budete musieť dávať najväčší pozor?

„Naše ambície sú postavené vysoko. Chceme tento zápas vyhrať, keďže im chceme oplatiť prehru z 2.kola v Trakanoch. Budeme sa snažiť dávať pozor na chyby, ktoré sme spravili v zápase na jeseň a našou prioritou je byť herne rýchlejší ako náš súper. Čo sa týka hráčov Trakan, tak o nich veľký prehľad nemám, ale pozor si budeme dávať hlavne na súperových útočníkov.

5. Váš tip na výsledok?

„Vyhráme 2:1“


LADISLAV SZÜCS, manažér TJ TISA Trakany

 

1. Piate miesto po jeseni. Deväťbodová strata na lídra z Veliat. V akom podaní bola teda futbalová jeseň vo Vašom klube?

„Domáce zápasy sme zvládli, ale najmä tá prehra v Hrani hneď v prvom kole, to nás teda riadne zabolelo a táto prehra nás máta dodnes. „

2. Boli ste v klube spokojní s priebehom zimnej prípravy a aké pohyby nastali v hráčskom kádri?

„Začali sme na Silvestra. Trénovali sme každú sobotu. Účasť bola viac-menej uspokojivá. U nás je každý hráč zamestnaný, je teda veľmi ťažké, aby bola tréningová účasť 100% – ná. Ale keď majú voľno, tak sa všetci snažia na tréning dôjsť. Z mužstva odišiel Peter Staš do Malého Horeša a prišli Denis Dócs z Kráľovského Chlmca a Jáger Adrián z MFK Čierna nad Tisou.“

3. Koho osobne favorizujete v boji o postup do krajskej súťaže a komu naopak podľa Vás zostane „Čierny Peter“ a najvyššiu okresnú súťaž minimálne na rok opustí? 

„Úprimne? Veľaty a Kuzmice majú dobré mužstvá. Veľaty považujem za hlavného ašpiranta na postup do krajskej súťaže. Majú nato aj financie a aj solídny káder. Ale, aký by som bol patriot, keby neveril svojmu mužstvu?! Verím, že ešte zabojujeme o popredné priečky aj my, hoci na lídra momentálne strácame až 9 bodov.“

4. V nedeľu sa Vaše mužstvo predstaví na ihrisku v Nižnom Žipove. S akými ambíciami cestujete na toto stretnutie a na čo a na koho si v nedeľu budete musieť dávať najväčší pozor?

 „Na každý zápas nastupujeme tak, že ho chceme vyhrať. Aj v tomto duchu v nedeľu pocestujeme do Nižného Žipova.“

5. Váš tip na výsledok?

„Aj keď nerád tipujem, verím našim chlapcom! Zvíťazíme 1:3.“

 

Zvyšný program 11. kola VI. ligy ObFZ Trebišov

o 12:30 hod.

Hraň – Veľký Horeš

Pre domáce mužstvo to bude v nedeľu veľmi dôležité stretnutie. To totiž s troma bodmi uzatvára tabuľku a víťazstvo by sa im veľmi zišlo. Hostí už záchranárske práce prakticky netrápia a tak budú môcť hrať uvoľnene. Tento zápas podľa nášho názoru, víťaza na konci stretnutia mať nebude.

O 15.30 hod.

Plechotice – Slovenské Nové Mesto

Aj pre Plechotice bude mať tento zápas podobný náboj ako pre Hraň. Domáci majú totiž na konte po jeseni tiež iba „chudobné“ tri body a určite teda pôjdu za víťazstvom. Lenže ak hostia chcú naďalej „miešať karty“ na čele tabuľky, mali by si odniesť domov všetky tri body.

Streda nad Bodrogom – Kuzmice (hrá sa vo Veľkom Kamenci)

Nakoľko sa v Strede n/B rekonštruuje hracia plocha, tak sa futbalisti domáceho celku predstavia v úvodnom domácom zápase, v neďalekom Veľkom Kamenci. „Jágerovci“ hostia súpera ako hrom a to o postup bojujúce Kuzmice. Črtá sa veľmi dobrý zápas. O čosi väčšia kvalita je však na strane hostí a tí si domov odnesú všetky body a zostanú tak naďalej v tesnom závese za lídrom z Veliat!

Veľaty – Zemplínske Hradište

Na prvý pohľad „čistá jedynka“. Veľkým favoritom sú zverenci domáceho trénera R. Plachetku. Veľaty sú aktuálnym lídrom šiestej ligy, no hostia súpera, ktorý sa v zime celkom zaujímavo a hlavne dosť kvalitne posilnil. Veď mená ako Veľk, Rusnák či Oláh sú širokej futbalovej verejnosti dosť známe. Veľaty si aj napriek tomuto faktu so svojim nedeľňajším súperom poradia.

 

Odvetná časť začína aj v VII. lige ObFZ Trebišov

11. kolo, nedeľa 10.4. 2022

o 12:30 hod.

Brehov – Milhostov

o 15:30 hod.
Kysta – Leles

 

Lukáš Bodnár

Close Menu