FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

V SLOVENSKOM NOVOM MESTE VYHRAL V NEDEĽU FUTBAL !

TJ TOKAJ SLOVENSKÉ MESTO – ŠK KUZMICE 1:3 (0:1)

G: Maroš Kavčák – J. Horváth 2, J. Dzák

V dedinke ležiacej priamo na slovensko–maďarskej hranici, sa v nedeľu tesne popoludní hralo veľmi dôležité stretnutie. A to najmä z pohľadu hostí. Najvyššia okresná súťaž v ObFZ Trebišov, sa totiž chýli ku svojmu koncu. Karty boli pred stretnutím rozdané a matematika jasná. Ak chceli mať Kuzmice všetko vo „svojich rukách“ až do konca súťaže, museli v Slovenskom Novom Meste vyhrať. Domáci sa chceli svojim verným fanúšikom po ostatnej prehre vo Veľatoch revanšovať a urobiť im tak radosť. Motív zápasu bol teda jasný. Dôležitosť samotného stretnutia znásoboval ešte fakt, že komisia rozhodcov na toto stretnutie nominovala arbitrov z „kraja“.

Na veľmi dobre pripravenej hracej ploche a za teplého slnečného počasia sa v prvom polčase hral opatrný futbal. Postupne začali preberať iniciatívu hostia. Boli futbalovejší, kombinačnejší, tlačili sa do domácej šestnástky najmä svojím ťahúňom a kapitánom Horváthom. Zdalo sa, že domáci majú v prvom polčase zo súpera až prílišný rešpekt.  Hostia sa zastreľovali najprv z diaľky. No buď vyriešil tieto strelecké pokusy pozorný Dimun alebo končili mimo jeho svätyne. Najdôležitejší moment prvého polčasu prišiel v 36. minúte. V domácej šestnástke bol zrazený kapitán hostí Horváth. Zaznel hvizd hlavného rozhodcu – pokutový kop! Loptu si na biely bod postavil samotný faulovaný Horváth. Porušil tak nepísané pravidlo o tom, že faulovaný hráč by penaltu zahrávať nemal. A dobre urobil – penaltu premenil s prehľadom – 0:1. Domáce mužstvo za celý prvý polčas okrem jednej strely mimo brány hosťujúceho brankára prakticky neohrozilo.

Do druhého polčasu nastúpili domáci zverenci trénerského dua Pusztai – Šipoš s cieľom zvýšiť svoju aktivitu a stav tohto stretnutia zvrátiť. Hostia naopak chceli čím skôr pridať druhý upokojujúci gól a pokojne tak dokráčať k veľmi dôležitým trom bodom. Druhý polčas bol oveľa rušnejší a dramatickejší ako ten prvý. A to hlavne prispením domácich.  Tí pridali na obrátkach, čoho výsledkom bol ich vyrovnávajúci gól. Loptu si v šestnástke hostí pekne prebral Maroš Kavčák a ešte krajšie zakončil – 1:1. A začínalo sa prakticky odznova. Hostia znervózneli. Domáci mali v týchto fázach stretnutia viac z hry. O 5 minút boli domáci blízko ku gólu. Strelu domáceho Kaliniča už všetci videli v sieti, no šťastena stála pri hosťoch. Potom sa Kuzmice opäť nadýchli. Po peknom centri udrel znova hlavou Horváth a radosť Kuzmíc na ihrisku, ale aj na ich lavičke nemala konca – kraja. V 67. minúte mali domáci možnosť zahrávať priamy kop asi z 18 metrov. Parádnu strelu domáceho Michala Kavčáka – Levkiv len s námahou vyrazil na roh. Potom mal viacero sľubných príležitostí kapitán hostí, no neujala sa žiadna. Klinec do rakvy domácich zabil kuzmický Jakub Dzák, ktorý dorazil strelu kapitána Horvátha do siete a v tej chvíli boli celé Kuzmice na nohách. Hostia si dvojgólový náskok už umnou hrou postrážili. Ich víťazstvo v tomto zápase je zaslúžené. Presne takto sa bojuje o postup. Za dobrý výkon však treba pochváliť aj domáci celok. Škoda že tak, ako druhý polčas nehrali počas celého stretnutia. Možno by bol výsledok stretnutia iný.

Ústrednou postavou celého zápasu bol kapitán hostí Jozef Horváth. Jeho osobné súboje s domácim kapitánom, boli ozdobou tohto zápasu. Strelil dva góly a na tretí „asistoval“. Bolo ho celé ihrisko. Nepoznal stratenú loptu. Na ihrisku vypustil dušu a nechal tam srdce. Mať v mužstve takúto silnú futbalovú a ľudskú osobnosť je doslova a do písmena neoceniteľné. Z tábora hostí ešte zaujal najmä prvý polčas J. Sedrovič, v tom druhom M. Imričko. U domácich podal vynikajúci výkon kapitán M. Belko, ktorý neúnavne zvádzal súboje s Horváthom. Páčil sa aj domáci S. Kalinič.

V korektnom zápase bez nejakých zákerností je potreba vyzdvihnúť aj výkon rozhodcov. Tí mali od prvej do poslednej minúty zápas pevne v rukách. Všetky situácie, ktoré boli na hracej ploche, boli posúdené správne. Hlavný rozhodca M. Ševčík z Parchovian sa mohol spoľahnúť aj na svojich bezchybných asistentov L. Zrebňáka a R. Vassa.  V nedeľu si tak diváci prišli na svoje. Futbal totiž v Slovenskom Novom Meste – VYHRAL!

Momenty zápasu:

PRVÝ POLČAS

6´   –     pekná strela hosťujúceho Sokola

9´   –     napodobnil ho jeho kolega J. Sedrovič

17´ –     o jediný, ale veľmi pekný strelecký pokus domácich v prvom polčase, sa pričinil domáci Holingyák

20´ –    efektné nožničky kapitána hostí Horvátha končia mimo bránu

22´ –     domáci v strede ihriska stratili loptu, po parádnej „uličke“ sa z boku rútil sám na Dimuna –  Horváth, no ten jeho pokus s námahou vyrazil na roh

26´ –    opäť individuálna akcia agilného Horvátha, jeho strele chýbali centimetre

27´ –    hostia si po prieniku Horvátha „pýtali“ pokutový kop, rozhodcovia boli blízko a správne ponechali hru plynúť ďalej

35´ –    sa už pokutový kop pískal, ten Horváth s prehľadom premenil – 0:1

45´ –    počet rohov v prvom polčase: 3:5

DRUHÝ POLČAS

47´ –    po prihrávke Horvátha zakončoval nebezpečne Imričko

53´ –     a zase ten Horváth! Jeho nepríjemná strela „popálila“ ruky domáceho gólmana Dimuna.
54´ –     domáci vyrovnali. Lopty sa zmocnil domáci Maroš Kavčák a veľmi pekne zakončil – 1:1.

58´ –    projektil domáceho S. Kaliniča už všetci videli v sieti. Lopta len tesne minula bránku hostí

60´ –    po peknom centri z kopačky domáceho Paľovčíka zakončoval hlavou domáci kapitán Belko

66´ –    kapitán Horváth a jeho presná hlavička – Kuzmice vedú 2:1

67´ –    jedovatá strela domáceho Michala Kavčáka asi z 18 metrov – Levkiv vytiahol super zákrok!
70´ –     na druhej strane sa pre zmenu vyznamenal domáci brankár Dimun, keď kryl nepríjemnú strelu kapitána Horvátha

71´ –     peknou strelou sa prezentoval striedajúci domáci hráč P. Torkos

72´ –    s obranou domácich sa pohral, no nik iný ako Horváth, no sám pred bránkarom trestuhodne slabo zakončil iba do rúk domáceho brankára

76´ –     ani ďalší priamy kop, zahrávaný na domácej strane Paľovčíkom neskončil v hosťujúcej sieti

82´ –    gólom neskončila ani strela hosťujúceho Jakuba Dzáka, no chvíle menovaného prišli onedlho

87´ –    tvrdú strelu Horvátha brankár Dimun iba vyrazil pred seba a J. Dzák rozhodol o tom, že Kuzmice si domov odviezli mimoriadne dôležité tri body

90´  –   aj v druhom polčase bol počet rohov 3:5

Povedali po zápase:

Koloman Pusztai a Atilla Šipoš (tréneri TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto)

„Začiatok stretnutia bol u oboch strán opatrný. Hostia vedomí si toho, o čo hrajú, boli spočiatku vo finálnej fáze trošku nervózni. Postupne získavali v medzihre viac z hry, darilo sa im „zbierať“ všetky lopty a tak mali opticky tlak. Pokutový kop ich trošku upokojil. Prvý polčas bol herne v ich réžii. My sme si nedokázali vypracovať žiadnu šancu a preto bolo vedenie hostí zaslúžené. Od začiatku druhého polčasu, sme sa súperovi herne vyrovnali. Hra sa prelínala medzi šestnástkami, podarilo sa nám vyrovnať a v tejto fáze hry, sme mali jemne navrch. Dovolíme si povedať, že ak by sme potom premenili „štandartku“, zápas by sme zlomili vo svoj prospech. Žiaľ stal sa opak. Inkasovali sme dva góly a súper už kontroloval hru. V sumáre vyhral zaslúžene, k čomu im aj gratulujeme. Našim chlapcom chceme poďakovať za výkon. Každý z nich odviedol na ihrisku v danej chvíli maximum.“

Patrik Demko (tréner ŠK Kuzmice)

„Pred samotným duelom bolo cítiť v šatni miernu nervozitu. Chlapi si uvedomovali, že v Meste potrebujeme zvíťaziť. Do zápasu sme vstúpili dobre, dokázali sme súpera držať na jeho polovici, avšak v koncovke sme boli veľmi zbrklí. Veľa finálnych prihrávok nám pozbieral David Györi. Vedeli sme, že domáci to budú nakopávať dlhými loptami na Kavčáka, ale do žiadnej šance sme ho v prvom polčase nepustili. Obrana na čele s Lendackým hrala čisto a pozorne. Dominovali sme aj v strede poľa, kombinovali sme a celkovo som bol s hrou v prvom polčase spokojný. V druhom polčase sme žiaľ pri centrovanej lopte zaspali a Kavčák vyrovnal. Napriek tomu sme sa nezložili a začali sme viac jazdiť. Mali sme navrch v súbojoch 1 na 1 a taktiež fyzicky. Babjak s Imričkom vyhrávali súboje v strede poľa. Vargov krásny center a následná hlavička „Kečupa“ na 1:2 museli potešiť oko diváka. Po treťom góle Jakuba Dzáka, som vedel že je ako sa hovorí “vymaľované”. Domáci sa za prehru nemusia hanbiť. Prajem im všetko dobré a taktiež by som chcel vyzdvihnúť podmienky, ktoré v Meste majú. Verím, že sa raz takých dočkáme aj u nás.“

Jozef Horváth (kapitán ŠK Kuzmice)

„Z môjho pohľadu to bolo tak, že prvý polčas bol skôr o tom, že sme hľadali spôsob ako „vyjsť“ na svojho súpera. Išlo o tzv. „oťukávačky“. Domáci všetko nakopávali a z obrany všetko z jednej odkopávali. Kombinačne toho veľa nepredviedli. Naopak my sme sa snažili zakladať nebezpečné útoky. Prvú penaltu, ktorá mohla byť, rozhodca neodpískal. No druhú už musel, po takom zákroku v pokutovom území… Takže polčas sme viedli 0:1. Druhý polčas sme trošku nešťastne dostali gól na 1:1, čo nás nerozhodilo, skôr naštartovalo a to vyústilo v náš prospech a pridali sme ďalšie 2 góly. Domáci povolili, začali „odchádzať“ a kombinačne i kondične sme na tom boli oveľa lepšie, keďže každý jeden tréning sa trénuje poctivo bez výnimiek. To, po čo sme si tam išli, sme dokázali a 3 body sme si odviezli domov. Do konca súťaže zostávajú ešte dva zápasy, keď  doma privítame  Plechotice a posledné kolo cestujeme do Hrane. Pevne verím, že oba zápasy vyhráme a zaslúžene tak postúpime do budúcoročnej 6. ligy Zemplínskej!“

Štefan Kavčák (predseda ObFZ Trebišov)

„Budem úprimný, podobný priebeh zápasu som tak trocha aj očakával. Mestu chýbalo niekoľko hráčov a to si myslím, malo veľký vplyv na konečný výsledok zápasu. Kuzmice však potvrdili svoju kvalitu ako aj vysoké ambície. Videl som ich hrať aj v minulých zápasoch a preto som tušil, že to bude „ich“ zápas. A to sa aj potvrdilo. Celkovo mal zápas slušnú úroveň. Prispeli k nemu aj výborní rozhodcovia. Chceli sme aby, aby v zápase všetko bolo v poriadku a to sa aj naplnilo. Obom mužstvám prajem úspešný záver sezóny!“

Marián Manasil (podpredseda ObFZ Trebišov)

„Bolo to podľa mňa dobré stretnutie so slušným nasadením. Hralo sa bez nejakých zákerností, čo ma veľmi potešilo. Hostia boli behavejší, futbalovejší a myslím, že vyhrali zaslúžene. Na adresu rozhodcov sa vyjadrím len kladne. Vidno, že sú „iný level“. Tento zápas zvládli k spokojnosti. Mali cit pre hru, správne ponechávali výhodu a sedeli aj žlté karty.“