FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Predstavenie hráčov

JEDENÁSTKY ObFZ Trebišov

za súťažný ročník 2022/23

Lukáš ŠTEFAN (brankár OŠK Zemplínske Hradište)

Brankárom Jedenástky ObFZ Trebišov za súťažný ročník 2022/23 zvolili zástupcovia futbalových klubov VII. ligy ObFZ 26-ročného Lukáša Štefana z OŠK Zemplínske Hradište. Jeho najväčšími konkurentmi v hlasovaní boli o generáciu starší (v auguste bude mať 50) maďarský brankár TJ ŠM Streda nad Bodrogom Sándor Mata a Kristián Džubák z ŠK Zemplínske Jastrabie, ktorí získali zhodne o jeden hlas menej. Lukášovým prvým trénerom bol Tibor Demeš, ktorý ho naučil futbalovým základom. Jedinou odbočkou v kariére odchovanca miestneho OŠK bolo, keď chytal za ŠK Zemplínske Jastrabie na jeseň 2015. Od jari 2016 stojí väčšinou v bránke “Hardišča” on, v pomerne mladom veku za nich nastúpil na citlivom poste brankára už 91-krát. Jeho najväčší futbalový úspech sa odohral nedávno a bol ním postup do VI. ligy VsFZ. Podľa jeho slov si veľmi váži, že mohol byť súčasťou tohto skvelého družstva. V tíme si najlepšie rozumie s Patrikom Motýľom, s ktorým si je blízky aj vekovo. Pracuje v Zemplínskej veľkoobchodnej spoločnosti v Trebišove ako skladník. Jeho obľúbeným klubom je ten najúspešnejší – Real Madrid.

Marek Oláh (obranca OŠK Zemplínske Hradište)

V strede obrany dominoval 37-ročný stopér s prezývkou “Oly” či “Choze” – Marek Oláh. Už v mládeži Slavoja Trebišov sa objavoval pod trénerom Jankom Šándorom po boku svojho terajšieho parťáka Ľuba Rusnáka. Zo staršieho dorastu Slavoja viedla jeho cesta do Michalian. Potom bol Marek pracovne v Škótsku, aby do futbalu opäť naskočil v drese Slivníka. Nasledovali opäť sezóny v žltomodrom drese Slavoja. Najviac mu podľa neho samotného dali tréneri Stanislav Baran a Emil Sudimák. V lete roku 2017 Trebišov opustil a postupne vystriedal kluby vo Veľkých Kapušanoch, Sobranciach a Michaľanoch než sa ukotvil v Zemplínskom Hradišti. Z futbalových klubov drží palce Manchesteru United, z hráčov mu imponoval Michael Ballack. Za svoj úspech vo futbale považuje Marek, ktorý pracuje ako policajt, že si mohol zahrať v 2. lige, no najviac si váži priateľstvá, ktoré pri futbale získal.

Tomáš Paľovčík (obranca TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto)

Odchovanec Slavoja Trebišov nastupoval za dorast Kysty a do dospelého futbalu nakukol v drese FK Slovan Brehov na jeseň súťažného ročníka 2014/15. Na jar 2015 už dral kopačky za klub, kde toho odohral najviac, spolu až 6 sezón za TJ Internacionál Hraň. Medzitým sa objavil v zostavách Michalian či Milhostova, aby sa do Jedenástky ObFZ dostal v drese TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto. Fandí Realu Madrid a jeho legende CR7. Tomášovým prvým trénerom bol Rastislav Plachetka, no najviac mu dal Michal Vaško v Slavoji. Váži si každého hráča, podľa neho každý hráč vie hrať futbal, iba majú rôzne štýly hry. Zo spoluhráčov najlepšie vychádza s Tomášom Švandom, v minulosti s Matúšom Jarabkom. 28-ročný stopér momentálne zarezáva v Dánsku ako mechanik/montér, kvôli čomu sa nevie zúčastniť ani na slávnostnom vyhlásení výsledkov ankety.

Viktor Makuňa (obranca OŠK Zemplínske Hradište)

Na ľavom kraji obrany víťaza VII. ligy spravidla operoval agilný Viktor Makuňa. 32-ročný obranca nastupuje v drese OŠK už tretiu sezónu, predtým hral za TJ Družstevník Plechotice a FK v Nižnom Žipove. Z trénerov, pod ktorými trénoval, mu najviac reže neoficiálny kouč OŠK s prezývkou Pauliňo čiže Peter Olách. Vo futbale si najviac váži to, že vyhral so Zemplínskym Hradišťom okresnú súťaž (VII. ligu) a dostane možnosť hrať v krajskej súťaži (VI. ligu). Z jeho súčasných spoluhráčov považuje za najlepšieho Jara Capka – výborného spoluhráča ako futbalovo, tak ľudsky. Jeho obľúbeným klubom je Real Madrid. V súčasnosti vypomáha v predajni s rozličným tovarom v Trebišove.

Róbert Veľk (záložník OŠK Zemplínske Hradište)

35-ročný stredný záložník je rodákom zo Zemplínskeho Hradišťa a preto si z futbalových úspechov najviac váži nedávne ovládnutie okresnej súťaže s rodnou obcou. Okrem toho pôsobil v Cejkove, Úpore, Michaľanoch a Čani – no a najmä ostatné dve pôsobiská si kvôli vtedajšej 4-ligovej príslušnosti váži najviac. Jeho prvým trénerom bol Miloš Kuruc, najviac si vzal od Mira Michaleca. Aktuálne pracuje ako skladník vo firme SLOV-DEPO v Michaľanoch. Zo spoluhráčov vyzdvihol súčasného Ľuba Rusnáka a v minulosti Petra Demeša. Zo svetových klubov uprednostňuje Real Madrid.

Jaroslav Capko (záložník OŠK Zemplínske Hradište)

Jasný líder tohtoročnej sezóny VII. ligy ObFZ Trebišov nazbieral od hlasujúcich maximálny počet 11 nominácií do tejto elitnej zostavy. S futbalom začal rodák z Kravian v neďalekých Sečovciach pod trénerom Marčakom. Onedlho síce nemenil farby dresu ani názov klubu Slavoj, no predsa prestúpil keď vymenil Sečovce za Trebišov a začal hrávať za klub, ktorý k nemu patrí s niekoľkými prestávkami dodnes – Slavoj Trebišov. V súčasnosti v klube trénuje mládež. Ďalšou zastávkou v jeho kariére bol Inter Bratislava, s ktorým v tej dobe bojoval o titul majstra SR v staršom doraste. Za slávnej epochy Interu absolvoval s A-čkom aj zimnú prípravu pod trénerom Bubenkom. Počas vojenčiny v Trenčíne si pripísal aj štart v 1.lige. Nasledovali dlhé sezóny v Slavoji Trebišov prerušené rokom 2015, ktorý strávil vo vtedy úspešnom Družstevníku Veľký Horeš. Na záver profesionálnej kariéry ešte pomohol ako kapitán k víťazstvu Slavoja Trebišov v 3. lige, čím navrátil tradičnú značku späť na výslnie. Nasledovali roky v Sačurove, s ktorým v minulom ročníku vyhral okresnú súťaž ObFZ Vranov n. T. Hneď v prvej sezóne za OŠK Zemplínske Hradište prišiel opäť postup do kraja. Kto chce postúpiť do vyššej súťaže, proste vie, čo má urobiť ako prvé. V júli oslávi tento obľúbený učiteľ už 42 rokov a je nestorom Jedenástky ObFZ, no na jeho pohybe na trávniku to nebadať, ako stredopoliara ho vidíte všade. Dôkazom toho je aj 18 vstrelených gólov a 4. miesto v boji o kráľa strelcov. Svojim správaním a prístupom môže byť vzorom pre spoluhráčov, súperov aj mladých futbalistov. Nie nadarmo vyhral aj v hlasovaní klubov o najväčšiu osobnosť VII. ligy ObFZ. Za svoj najväčší úspech Jaro považuje to, že bol súčasťou reprezentácie Slovenska U18 pod trénerom Gregušom a nastúpil za ňu v 9 zápasoch. Pri tradičnom El Clásicu drží palce merengues, teda Realu Madrid.

Erik Gibilov (záložník FK v Nižnom Žipove)

Ďalší z odchovancov Slavoja Trebišov v elitnej zostave VII. ligy dovŕšil v máji vek 25 rokov. Z kategórie starších žiakov na juhovýchode Slovenska sa presunul až do stovežatej metropoly Česka a v kategórii U16 nastupoval za Viktoriu Žižkov. V kategórii o rok starších prišiel presun do jedného z najúspešnejších klubov strednej Európy – Sparty Praha. Trénoval spolu s Adamom Hložkom, Danielom Köstlom či Václavom Drchalom, po 3 zápasoch však prišlo nepríjemné zranenie počas zápasu v Liberci a takmer dvojročná pauza. Po návrate na Žižkov si tento stredný záložník zahral za starší dorast a nakukol aj do 2-ligového A-čka. Od utorka úspešný absolvent policajnej školy obdivuje z hráčov Franka Lamparda a Ronaldinha, spomedzi klubov je to Chelsea FC a logicky Sparta Praha. Zo spoluhráčov v minulosti by vyzdvihol Petra Trappa – úspešného strelca v derby pražských “S”. “Gibi”-ho ako ho občas volajú trénoval v Slavoji ako prvý Ján Hudák. Najviac mu z trénerov podľa jeho slov dal Petr Mikolanda, ktorý bol aj jeho agentom. Za najväčší úspech považuje Erik pozvánku na skúšku do Twente Enschede. Po návrate na Slovensko bol v kádri druholigového Slavoja Trebišov, neskôr nastupoval za Pavlovce. Momentálne si najviac váži to, že môže po náročných zraneniach hrávať na aspoň takejto úrovni a byť súčasťou super partie v Nižnom Žipove.

Peter Mačura (záložník FK v Nižnom Žipove)

Odchovanec michaľanského futbalu vystriedal podľa vlastných slov v kariére toľko štácií, že si ich už poriadne ani nepamätá. Onedlho 35-ročný záložník hral poväčšinou so sedmičkou na chrbte a hlavne svojou pravačkou dával góly všade. Asi v najlepšej forme bol v časoch v FK Zemplínska Teplica, kde nasúkal vyše 100 gólov. Postup s “Kerestúrom” do kraja si váži najviac vo futbalovej kariére. Z ďalších pôsobísk spomeňme N. Žipov, Ďurkov, Veľaty, Uzovský Šalgov a aktuálne opäť behá v zálohe FK v Nižnom Žipove. Ako trénera prvého uvedie Jána Zamborského, zo spoluhráčov Romana Malčického. Je zamestnancom ŽSR, kde pracuje ako vedúci posunu v Košiciach. Zo svetových veľkoklubov mu imponuje FC Barcelona, z futbalistov Leo Messi.

Dominik Guman (útočník TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto)

Po sezónach 2019/20 a 2020/21 v útočnom trojzáprahu Jedenástky ObFZ opäť nechýba stále ešte benjamínok elitnej zostavy okresnej súťaže Dominik Guman z TJ Tokaj Slovenské Nové Mesto. 20-ročnému fanúšikovi Manchesteru United nenavlhol strelecký prach od jeho vstupu medzi dospelých v apríli 2019. Odvtedy tento pravák s prezývkou “Gumi” alebo “Dží” (G) v 63 zápasoch najvyššej okresnej súťaže dospelých skóroval 85-krát a v každej sezóne si drží priemer viac ako gól na zápas. V aktuálnej sezóne skončil v boji o kráľa strelcov druhý. Trénerom, ktorý ho viedol od mala až do kategórie dospelých bol Koloman Pusztai. Z futbalových úspechov si obdivovateľ CR7 najviac váži priateľstvá, ktoré vďaka nemu získal. Rovnako ho teší už tretia účasť v najlepšej zostave ObFZ. Snajper so sedmičkou na chrbte aktuálne študuje na Technickej univerzite v Košiciach.

Ľubomír Rusnák (útočník OŠK Zemplínske Hradište)

Prvým trénerom 37-ročného útočníka OŠK Zemplínske Hradište bol Ján Šándor v Slavoji Trebišov. Podľa jeho slov mu dal najviac Ján Zuzčin, hlavne kondične. Za najlepšieho spoluhráča počas futbalovej kariéry považuje svojho súčasného spoluhráča Mareka Oláha, s ktorým to ťahal už v mládeži Slavoja. Za družstvo dospelých hral okrem Slavoja aj v druholigovej Podbrezovej. Na jeseň 2012 nastupoval pomenej a urobil rázne rozhodnutie, odišiel pracovne do USA a 10 rokov sa tam venoval stavbárčine. Po návrate na Slovensko v tom pokračuje, no keďže priletelo laso zo Zemplínskeho Hradišťa od kamaráta Mareka, tak popri tom opäť hrá cez víkendy futbal, hoci len na okresnej úrovni. Góly dávať nezabudol, v sezóne ich strelil s obľúbenou deviatkou na chrbte v VII. lige najviac a tak sa v súťažnom ročníku 2022/23 stal s nástrelom 29 gólov kráľom strelcov najvyššej okresnej súťaže ObFZ Trebišov.

Roland Černák (útočník FK v Nižnom Žipove)

25- ročný útočník FK v Nižnom Žipove odohral v drese korunného princa okresnej súťaže iba jarnú časť sezóny, no zanechal za sebou výraznú stopu. Nastúpil v 10 stretnutiach a strelil 15 gólov. V aktuálnom kádri Nižného Žipova si najlepšie rozumie s Erikom Gibilovom. Celkovo uviedol ako top spoluhráča Erika Streňa, s ktorým hral v Prešove i Humennom. Červík ako ho prezývajú považuje za svoj najväčší futbalový úspech to, že to dotiahol až do reprezentácie Slovenska do 21 rokov. V Slavoji Trebišov začal s futbalom pod trénerom Hudákom. Za trénera, ktorý mu dal najviac, označil v konkurencii Marca Rossiho, Mikuláša Radványiho, Tomislava Mariča, Krisztiána Németha, Lászla Csabu či Petra Huballu – Vlada Rusnáka v Slavoji Trebišov. Ten ho vo veku 16 rokov začal pravidelne nasadzovať v 3. lige Východ, kde Rolo dal svoje prvé 3 góly v dospelom futbale. Hneď sa objavilo laso z Fortuna ligy. Za DAC Dunajská Streda v nej strelil 3 góly už ako 17-ročný, neskôr pridal ďalšie v drese 1. FC Tatran Prešov. Spolu podľa ISSF prekonal súperových brankárov v najvyššej súťaži 13-krát. Na jar 2022 ešte nastupoval v drese druholigového Slavoja Trebišov. Obdivovateľ Chelsea FC je po minulotýždňovom finálovom víťazstve na penalty nad Bratislavou aktuálnym víťazom Niké Superligy v drese Humenného. V súčasnosti pracuje ako krupiér.

Podujatie bolo organizované s podporou Košického samosprávneho kraja.

Close Menu