FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

OFK Nový Ruskov zimuje na 7. priečke VI. ligy sk. Sever. Na naše otázky odpovedala Nikoleta Popreňáková, predsedníčka OFK.

Ako by ste zhodnotili nedávno skončenú jesennú časť súťažného ročníka VI. ligy ObFZ Trebišov? Čo Vás potešilo viac, čo menej?

Myslím si, že mužstvá ktoré sú na popredných miestach tabuľky nie sú prekvapením ani v jednej skupine, právom tam patria a verím že aj jarná časť pôjde podľa ich predstáv. Neteší ma skutočnosť, že máme málo rozhodcov, ale aj funkcionárov v kluboch. Ochota zo strany fanúšikov pomôcť klubu akokoľvek, je na bode mrazu. A o oslovovaní hráčov ani nehovorím. Všetci sa hrnú iba za peniazmi, akoby hrali ligu majstrov.

Splnili sa Vaše očakávania, čo sa týka umiestnenia v tabuľke? Zodpovedá umiestnenie v nej hre, ktorú ste na jeseň predvádzali?

S výsledkami nie som spokojná, keďže zimujeme na siedmom mieste. Ale keď sa na to pozriem zo stránky mužstva, herne už asi na viac nemáme. Vekový priemer hráčov klubu je čím ďalej tým vyšší a skúsenosti takýchto hráčov nestačia na podávanie skvelých výsledkov.

Aké sú Vaše ambície pred jarnou časťou súťažného ročníka 2018/2019? Kto si podľa Vás vybojuje miestenku do kvalifikačného zápasu o postup do V. ligy?

Myslím si, že hovorím aj za hráčov teraz. Jedinou ambíciou je dohrať sezónu 2018/2019 a neskončiť na chvoste tabuľky. V našej severnej časti sa o miestenku pobijú Veľaty a Vojčice. V južnej časti to bude asi Biel, aj keď Borša a Slovenské Nové Mesto ešte môžu zamiešať karty.

Ak odhliadneme od finančného aspektu veci a nezáujmu hrať jednu spoločnú šiestu ligu u klubov, ktoré postúpiť nechcú, je podľa Vás spravodlivé, že sa o postupujúcom rozhodne v jedinom zápase a nie na základe víťazstva v dlhodobej súťaži?

Nie je to spravodlivé. Ale ak sa na to pozrieme z ďalšej stránky, nemyslím si, že niektorý klub z našej ligy má kvalitatívne predpoklady na to, aby bol úspešný v piatej lige a nebol na konci tabuľky. Samozrejme, že sa to dá, ale klub by musel vymeniť skoro celý tím, aby sa to podarilo. Veľa klubov by si chcelo zahrať vyššiu súťaž, ale dobre vedia, ako by to skončilo. A to odhliadame od financií na to potrebných.

Futbalové kluby väčšinou nemajú peňazí nazvyš. Každoročne ubúda počet družstiev. Niekedy však chýba aj elán. ObFZ navrhuje hrať o Pohár Predsedu ObFZ Trebišov. Pre iné oblastné zväzy ide o už dlho zabehnutú súťaž, ktorá má svoju tradíciu a prispieva k rastu popularity futbalu aj na jeho najnižšej úrovni. Aj kluby, ktoré nemajú záujem postúpiť do krajskej súťaže, by mali možnosť vyhrať trofej do svojej zbierky. Ako by ste zareagovali na ponuku ObFZ zúčastniť sa pohárovej súťaže mužov?
Pozn. náklady na rozhodcov by hradil ObFZ, hralo by sa pohárovým spôsobom, víkend pred súťažou, voľné termíny počas sezóny (stredy, sviatky), termíny by určila ŠTK, oslovili by sme všetky futbalové kluby ObFZ Trebišov (nielen hrajúce VI. ligu).


Osobne si myslím, že kluby by mali záujem zúčastniť sa takejto pohárovej súťaže.

Nedostatok hráčov sa ešte okatejšie prejavuje v kategórii detí. Niektoré kluby dokážu vytvoriť družstvo mládeže iba v prípade spojenia sa s iným klubom. Niekde deti ani nemajú, niekde deti už v skorom veku zasadnú pred počítač a na ihrisko sa už nedostanú. ObFZ zvažuje pred ďalšou sezónou vytvorenie súťaže prípraviek v kategórii U9 alebo U11 (počet hráčov a veľkosť hracej plochy budú oznámené). Vedeli by ste prihlásiť v danej kategórii vlastné družstvo?

Myslím si, že ani takýmto spôsobom by náš klub nedokázal prihlásiť družstvo.

ObFZ Trebišov organizuje v piatok 08.03.2019 v priestoroch ObFZ Trebišovskú futbalovú kvapku krvi. Boli by ste ochotní sa jej zúčastniť za Váš futbalový klub (funkcionári, hráči, tréner, diváci)? Nie je to len o futbale, sme hlavne ľudia!

Ja osobne darovať krv nemôžem, ale minimálne o jednom hráčovi viem, ktorý je darcom krvi a je ochotný prísť. A ak to ObFZ zverejní aj na sociálne siete, tak som presvedčená o tom, že by záujem bol.

Close Menu