FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

NEDEĽNÝ KARTOVÝ „MARIÁŠ“ VO VEĽATOCH !

Príjemné predveľkonočné obdobie, vážení futbaloví priatelia! Uplynulú nedeľu sa otvorili brány na všetkých futbalových štadiónov aj v ObFZ Trebišov. Jarnú a teda odvetnú časť, sme tu prakticky nemali dva roky. Ani na konci minulého kalendárneho roka, to však s „koronavírusom“ nevyzeralo ružovo, no našťastie smutná nedávna  epidemiologická  história sa už teraz nezopakovala.  A tak môžeme skonštatovať, že „aj na kare môže byť na konci niekedy veselo!“

VI. liga ObFZ Trebišov

Veselo veruže bolo vo Veľatoch. V tejto neveľkej obci ležiacej na hlavnom ťahu smerom k Maďarsku, hostil aktuálny líder tabuľky OŠK Zemplínske Hradište. Tento duel bol špecifický hlavne pre domáceho trénera R. Plachetku, ktorý je rodákom práve z tejto obce a takisto v nej dlhšie obdobie pôsobil ako tréner. Hostia sa v zime vcelku kvalitne a zaujímavo posilnili a obavy domáceho trénera, boli preto úplne namieste. Diváci sa na úvodný gól poriadne načakali. Padol až v 75. minúte, keď jeho autorom bol domáci P. Širotník, ktorý na toto stretnutie nastúpil s veľkým sebazaprením. A potom sa vo Veľatoch začali diať veci. Kto si myslel, že po následnom vylúčení hráča hostí, domáci dovedú tento zápas v pohode do víťazného konca, tak sa mýlil. Hosťujúci V. Veľk totiž v 83. minúte vyrovnal a šokujúci výsledok visel vo vzduchu. V 87. minúte bol po druhej žlte karte vylúčený opäť hráč hostí a to R. Veľk a následne za verbálny útok na hlavného rozhodcu aj vedúci hostí. Tí teda dohrávali o dvoch hráčov menej. Ďalšiu, v poradí už štvrtú červenú kartu videl v 90. minúte po druhej žltej karte domáci M. Girman. A to všetko sa dialo pred očami podpredsedu ObFZ Trebišov – Mariána Manasila. Už asi ani ten neveril, že domáci víťazstvo ešte strhnú na svoju stranu. A stalo sa! V piatej minúte nadstaveného času napriahol domáci Š. Sovák a vo Veľatoch tak vypukol záverečný infarktový ošiaľ – 2:1. Plachetka sa po góle na 2:1 takmer hodil o zem a o zem hodili svoje telefóny aj funkcionári a diváci z Kuzmíc.

Tí totiž, za ešte remízového stavu vo Veľatoch,  viedli vo Veľkom Kamenci nad domácou Stredou nad Bodrogom 2:0 a fanúšikovia si už na benzínových pumpách od Kamenca až po Kuzmice začali objednávať šampanské!  „Budeme lídri!“ „Budeme oslavovať!“ Avšak už vyššie spomínaný veľatský Sovák, ich radosť doslova v hodine dvanástej prekazil. Aj napriek tomu, je víťazstvo Kuzmíc veľmi dôležité. Hostia sa dosť sťažovali na pomerne nekvalitný terén (chlopi, kto raz zna bavic fotbal, ta ho budze znac bavic aj v uranovej bani). Kuzmice v nedeľu totiž doma, v zápase roka, hostia lídra z Veliat. A tie už raz na Veľkú Noc prehrali kľúčový zápas vo Vojčiciach, o rok nato, kľúčový zápas v Borši a teraz cestujú na tretí kľúčový zápas do Kuzmíc. Žeby platilo to Lipšicove „ Trikrát a dosť!?“ Nuž, nechajme sa prekvapiť a o tom potom…

„AJ MY SME TU EŠTE!“, potichúčky si to hovoria tréneri, hráči a fanúšikovia Slovenského Nového Mesta. Zverenci trénerského dua Pusztai – Sipos alias Lagerback – Söderberg (títo dvaja švédski tréneri spoločne viedli národné družstvo Švédska v rokoch 2000 -2004 a doviedli seniorov raz na MS a dvakrát na ME), cestovali na svoj úvodný jarný majstrovský zápas do ďalekých Plechotíc. Najmä pre domáce mužstvo to bol dôležitý zápas, nakoľko to bojuje o zotrvanie v tejto súťaži. Favoritom boli síce hostia, no domácu obranu sa im nedarilo prekonať. A to mali už na začiatku stretnutia výhodu pokutového kopu, no T. Paľovčík úspešný nebol. Šancu na reparát dostal ten istý hráč znova v druhom polčase a to v 54. minúte a druhú nariadenú penaltu už premenil. No a žeby toho nebolo málo, tak ho rozhodca po druhej žltej karte, poslal v 85. minúte predčasne pod sprchy a tak či svojho zverenca hosťujúce trénerské duo po zápase pochválilo, nevedno. Do konca stretnutia už diváci svedkami gólu neboli a tak sa z tesného jednogólového víťazstva tešili hostia. Za zmienku stojí fakt, že rozhodca v tomto stretnutí udelil až 8 žltých a 2 červené karty. Hostia teda zostali tak v akom – takom závese za vedúcim duom. Domáci po prehre, klesli na posledné miesto v tabuľke.

A to aj preto, že v zápase Hrane a Veľkého Horeša sa body delili. Bližšie k víťazstvu mali hostia, ale horešský Pázstor pokutový kop nepremenil. Hraň teda po zisku bodu, prenechala koncové svetlo tabuľky Plechoticiam. Veľký Horeš si po remíze upevnil miesto v pokojnom strede tabuľky. Spokojnosť v ich tábore bola po nedeli výrazná k čomu značne prispel hlavný arbiter duelu F. Takáč („už kedz Pišta Majoroš pošle pochvalu rozhodcoj, ta to mušel piskac jak Paganini“). Postavenie v tabuľke budú môcť Horeščania doma na Veľkú Noc ešte viac zveľadiť, na to ale musia v sobotu v ouvertúre 12. kola zdolať nepríjemný Nižný Žipov.

Erik Gibilov, foto Slavoj Trebišov

Ten na čele s Erikom Gibilovom, ktorý patrí k veľkým ozdobám tejto súťaže, hostil v nedeľu doma vo „Visokai Parku“ Trakany. Tie sa pred odvetnou časťou netajili tým, že by ešte radi viac zdramatizovali boj o postup do vyššej súťaže. Plány hostí o plný bodový zisk, začal kaziť práve spomínaný E. Gibilov. Toho široká futbalová verejnosť nielen z okresu Trebišov, pozná hlavne z nedávneho pôsobenia vo štvrtoligových Pavlovciach nad Uhom. Na jeho úvodný gól hneď o dve minúty nato nadviazal D. Černák (ktorý je mimochodom bratom slávnejšieho Rolanda. P.S. aľe nebuj, ľem davaj goly, aj ty budzeš slavny)  a domáci tak rázne vykročili za troma bodmi. Hostia síce ešte do polčasu dokázali znížiť Tóthom, no záver patril opäť domácemu mužstvu. Víťazstvo v šlágri kola postili v závere domáci Ondovčák a opäť Gibilov a hostia tak z hry o postup do vyššej súťaže, vypadli prakticky už po prvom jarnom kole. Futbal sa však snažia robiť seriózne. Kvalitne pracujú s mládežou a to im určite dodáva ešte väčšiu chuť do práce vo futbale, ktorému momentálny stav našej spoločnosti veľmi nepraje.

VII. liga ObFZ Trebišov

V 11. kole VII. ligy boli na programe dve stretnutia. V oboch stretnutiach boli jasní favoriti. Jedným z nich bola Kysta, ktorá doma hostila Leles. Domáci sa so svojim súperom poriadne natrápili. Leles sa celkom prekvapujúco ujal vedenia a to rovno gólom do šatne. No domáci napokon veľké prekvapenie nedopustili a zápas troma gólmi v druhom polčase otočili. Hostia ešte na konci zápasu znížili, no 3 body už zostali u „Hatrákovcov“.

Aj v druhom stretnutí musel favorit zápasu, skóre stretnutia otáčať. Brehov viedol už od 6. minúty Balogovým gólom 1:0, no hostia z „predmestia“ Trebišova – Milhostov dvoma gólmi stav skóre ešte do polčasu otočili. V druhom pridali ešte „poistku“ Ridajom a tak si domov odviezli všetky body. Tabuľku po 11. kole vedie Kysta, druhý, s jednobodovým odstupom, je Milhostov a tretie v tabuľke je Zemplínske Jastrabie.

Už čoskoro Vám prinesieme rozhovory s trénermi dvoch najväčších ašpirantov na postup do krajskej súťaže pred nedeľňajším šlágrom VI. ligy.