FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

VO VEĽATOCH NEDOHRALI, VÍŤAZNÝ JARNÝ MARŠ SLOVENSKÉHO NOVÉHO MESTA POKRAČUJE, ZMENA NA ČELE TABUĽKY !

Aj v poradí trináste kolo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže v ObFZ Trebišov prinieslo zaujímavé výsledky!

VI. liga ObFZ Trebišov

Úvodným stretnutím 13.kola bol zápas dvoch mužstiev, ktoré v doterajšej časti súťaže nestratili ešte ani bod – Nižného Žipova so Slovenským Novým Mestom. Očakával sa preto kvalitný duel, v ktorom bolo pred zápasom ťažko nájsť vysloveného favorita. Pri pohľade na aktuálnu tabuľku bola však jasná jedna vec. Ak chceli hostia zostať naďalej v tesnom závese za vedúcim duom Veľaty – Kuzmice, tak museli v Žipove zabodovať naplno. Po bezgólovom prvom polčase sa v 63. minúte hostia ujali vedenia. Autorom vskutku krásneho gólu bol Tomáš Paľovčík. Zverenci domáceho trénera Zdeňka Hartla, sa však nevzdávali. Záver zápasu vo „Visokai Parku“ bol doslova infarktový. Žipovu sa zásluhou útočníka Dominika Černáka podarilo vyrovnať, keď jeho pekná strela skončila v sieti bezmocného brankára hostí. Domáci chceli udrieť ešte raz a strhnúť víťazstvo na svoju stranu. No hostia minútu pred koncom Pappom rozhodli o svojom víťazstve a potešili tak svoju početnú divácku kulisu, ktorá merala cestu do N. Žipova. Domáci sa hneď po góle rozbehli za asistentom rozhodcu. Gól podľa nich trochu zaváňal ofsajdom, no podľa zverejneného videozáznamu sa skôr prikláňame k názoru AR1 Tibora Miklóša ml. Ten má ako bývalý rozhodca tretej ligy takéto situácie v malíčku. Tri body si tak domov odviezli zverenci trénerského dua Pusztai – Šipoš a zostali tak naďalej v „hre“ o víťazstvo v VI. lige.

Svedkami až siedmich gólov boli diváci v „Sedrovič Arene“ v Kuzmiciach. Ašpirant na postup do najnižšej krajskej súťaže, a to budúcoročnej po novom šiestej ligy Zemplínskej, hostil nepríjemného súpera a to partiu okolo kapitána Roba Veľka zo Zemplínskeho Hradišťa. Aj v tomto prípade platilo, že ak chceli „Demkovci“ naďalej „dýchať“ lídrom z Veliat na „krk“, tak museli zabrať a zabodovať naplno. Kuzmičania neponechali nič na náhodu a o svojom jednoznačnom víťazstve rozhodli prakticky už do prestávky. Viedli o tri góly a keď hneď na začiatku druhého polčasu pridali i štvrtý, tak o víťazovi tohto stretnutia nebolo žiadnych pochýb. Hostia síce potom ešte dokázali streliť dva góly, domáci jeden a tak sa v Kuzmiciach zrodilo vysoké „hokejové“ domáce víťazstvo 5:2. Za zmienku stojí ešte jeden fakt. Hostia dokázali ubrániť domáceho ostrostrelca J. Horvátha a „Kečup“ sa do streleckej listiny zapísať nedokázal. Zastúpil ho ale jeho spoluhráč Jakub Dzák. Syn trénera ŠK Kuzmice Janka Dzáka bol v zápase autorom „hattricku“. Je dobré, že futbal a víťazstvá v tomto sympatickom klube nestoja iba na určite kvalitnom útočníkovi Horváthovi, ale hlavne na výbornej partii futbalistov. Kuzmice sa po tomto víťazstve na minimálne týždeň dostali až na čelo tabuľky!

Ján a Jakub Dzákovci

A to preto, že v nedeľu popoludní vo Veľatoch, kde hostili Trakany, úradovalo počasie. Nie nadarmo má totiž mesiac apríl u nás na Zemplíne prezývku „šaľeni apriľ“. Zápas u aktuálneho lídra z Veliat, tak trval iba 27 minút. V ňom sa hneď na začiatku stretnutia  ujali vedenia hostia – gólom Norberta Bálinta, ktorý je známy aj z pôsobenia v neďalekom piatoligovom Malom Horeši. Už v spomínanej 27. minúte sa vo Veľatoch spustil veľký lejak. Hlavný rozhodca zápas prerušil. Dážď neustával. Napokon sa hlavný arbiter J. Tokár zo Sečoviec rozhodol, že zápas predčasne ukončí. Hlavnou úlohou rozhodcu na každom športovom zápase je okrem objektívneho rozhodovania, zároveň aj dbať a chrániť všetkých športovcov pred zranením na hracej ploche. Aj keď hlavne domáci celok chcel po nejakom čase pokračovať v zápase, rozhodca sa rozhodol zápas predčasne ukončiť, čo u domácich činovníkov vyvolalo dosť veľkú vlnu nevôle. O náhradnom termíne tejto dohrávky rozhodne Športovo – technická komisia ObFZ na svojom najbližšom zasadnutí. Súťažný poriadok futbalu takisto hovorí, že pokiaľ sa dané stretnutie nedohrá z viny „vyššej moci“, čo je v tomto prípade počasie, tak sa zápas bude dohrávať od minúty, do ktorej sa dané stretnutie hralo. Či aj s hráčmi inými, ako boli na súpiske do tej 27. minúty, tak o tom rozhoduje ŠTK na príslušnom futbalovom zväze.

Mimoriadne dôležitý „šesťbodový“ zápas sa v nedeľu hral v „Garani“. Tá doma privítala svojho „soka“ v boji o záchranu, a to Plechotice. Súperov pred stretnutím delil v tabuľke iba bod. Hostia na jeseň svojho súpera doma zdolali jasne 4:1 a preto bola matematika jasná. Akýkoľvek bodový zisk hostí v tomto zápase sa prakticky rovnal dvom bodom. (1 bod za remízu a „druhý“ za lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov). Domáci nastúpili do zápasu s cieľom vyhrať a tým by Plechoticiam odskočili už na 4 body. Ak by zvíťazili dokonca o 3 góly a žiaden by neinkasovali alebo o 4 a viac gólov, tak by mohli získať do tabuľky aj lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov. Dosť však bolo matematiky! V prvom polčase padli v Hrani dva góly. Po jednom na každej strane. Hostia viedli gólom Petiho, na ktorý domáci stihli ešte do prestávky odpovedať Himaľom. Ten istý hráč hneď na začiatku druhého polčasu naklonil svojim druhým gólom misky váh na domácu stranu. Stav 2:1 sa dlho nemenil. Domáci tak kráčali k veľmi dôležitým, možno až kľúčovým trom bodom. Až prišla 90. minúta. Rudľai – 2:2! Domáci brankár R. Badžo po tomto góle takmer vyskočil „zo skury“. „ Trimce ho bo narobi balamuty!“ znelo z úst domácich divákov. Videozáznam z Hrane ani do stredy do 12:00 nebol „vonku“, čiže na záver zápasu sa pozrieť v tejto chvíli ešte nedá. To určite neunikne pozornému oku členov DK. Remíza nerozhodla nič. Boj o záchranu v najvyššej okresnej súťaži, bude teda ešte poriadne zaujímavý.

Diváci vo Veľkom Kamenci boli opäť v nedeľu svedkami futbalového stretnutia. Na miestne ihrisko však bohužiaľ nevybehli hráči klubu z tejto obce, ale hráči Stredy nad Bodrogom hostiaci súpera z Veľkého Horeša. Nejde o Družstevník Veľký Horeš z éry už nebohého lekárnika Š. Brezinu (tento klub hral dokonca v tretej lige VsFZ). Tie slávne časy sú však preč a buďme radi, že sa v tejto obci našli zanietení ľudia, ktorí futbal nenechali úplne zaniknúť a veľkohorešský OŠK pôsobí aspoň v okrese. Aj slávne časy Stredy n/B sú aspoň nateraz preč. Bodrockostredčania nie tak dávno ešte pôsobili v krajskej súťaži a body sa z ich arény len tak ľahko nevozili. Strede n/B však vôbec nevychádza jarná časť. Nezískali zatiaľ ani bod a toto platí aj po zápase s V. Horešom. Nič však spočiatku nenasvedčovalo tomu, žeby hostia mohli odísť domov s plným počtom bodov. Veď domáci ešte v 68. minúte viedli po góle Z. Horvátha zo 17. minúty. Lenže hosťom sa podarila parádna „otočka“! Na 1:1 v 69. minúte najprv vyrovnal Peter Pekárik (otázka pre Janka Slotu: „Janku sluchajce. To mohla nastac taka situacia v živoce, žeby mal odchovanec žilinskoho fotbalu Peťo Pekarik dajaku vzdialenejšu fajtu u Veľkym Horešu, co je priamo na maďarskej hranici? 😀 ). A ako sa hovorí: „Chudobnému aj z hrnca vykypí“. 84. minúta, Marcel Majoroš – 1:2. O osude stretnutia napokon rozhodol brat šéfa klubu Pištu Majoroša – Marcel. Áno, je to člen tej slávnej veľkokapušianskej partie z rokov 1998 až 2005 (Babiak – Terebessy, Vasiľ, Siksa, Melnik – Demes, Gajdoščík, A.Nagy, Majoroš – Rusnák, Dudáš).

VII. liga ObFZ Trebišov

Bilancia aktuálneho lídra zo Zemplínskeho Jastrabia za posledné tri kolá: 9 bodov a skóre 18:3! Partia okolo Peťa Krajníka si po hladkom a vysokom víťazstve v Brehove 6:0 upevnila svoje postavenie na čele tabuľky. A úsmev Ivety Olejníkovej v pondelok ráno na pošte v Trebišove hovoril za všetko…

Vysoké víťazstvo sa zrodilo aj v Milhostove. Ten zdolal Leles jasne 8:0 a dvaja hráči z domáceho celku si na konto pripísali po 3 góly a to T. Mráz a M. Krišta. Domáci tak majú stratu na lídra tejto súťaže dva body a v nedeľu cestujú vo veľkom šlágri práve do Zemplínskeho Jastrabia.