FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

DRÁMA NA ČELE TABUĽKY V ŠIESTEJ LIGE POKRAČUJE. ŠLÁGER KOLA V SIEDMEJ LIGE PRE DOMÁCE ZEMPLÍNSKE JASTRABIE.

VI. liga ObFZ Trebišov – 14. kolo

V 14. kole najvyššej oblastnej súťaže alebo v „divízii Štefana Kavčáka“ sa uplynulú nedeľu neodohral kompletný počet stretnutí. A to preto, lebo futbalisti Stredy nad Bodrogom na svoje majstrovské vystúpenie do neďalekého Slovenského Nového Mesta nepricestovali. A tak sa o osude tohto zápasu bude rozhodovať za „zeleným stolom“. Podľa všetkého si Slovenské Nové Mesto pripíše do tabuľky tri body a zostane tak naďalej v závese za vedúcim duom Kuzmice – Veľaty. Práve obe spomínané mužstvá odohrali svoje víkendové zápasy u svojich súperov a rolu favoritov zvládli.

Najprv si v sobotu tri body za výhru rozdielom triedy zabezpečili futbalisti Veliat. Tí na svoj zápas cestovali do Veľkého Horeša. Špecifickú príchuť malo toto stretnutie hlavne pre trénera hostí Rastislava Plachetku, ktorý v minulosti sedel práve na trénerskej lavičke Veľkého Horeša (vtedajší Družstevník) a to ešte v piatej lige. Domáca partia hráčov okolo kapitána P. Pekaríka či skúseného harcovníka Marcela Majoroša, sa chcela na veľkého favorita súťaže vytiahnuť. No boli to hostia, ktorí už do polčasu viedli. V tom druhom síce až v závere, ale predsa pridali ďalšie dva góly a tak nedopustili žiadne výsledkové prekvapenie. Domáci cítili po zápase krivdu a bolo aj poriadne horúco. Disciplinárna komisia tak bude mať opäť trošku práce naviac.

Šláger tohto kola sa hral v nedeľu v „TISA PARKU“ v Trakanoch. Do juhovýchodného cípu Slovenska pricestovala družina z Kuzmíc, v tom čase už vediaca výsledok zo sobotného stretnutia z V. Horeša. Hostia preto na nič iné, ako na víťazstvo v tomto pre nich mimoriadne dôležitom zápase ani len nepomýšľali. Jedine to by ich totiž udržalo v hre o prvenstvo v tejto súťaži.  Kuzmice na tento zápas nastúpili bez svojho ostrostrelca Jozefa „Kečupa“ Horvátha a to umocňovalo šancu domácich na zisk bodov. Svojho kanoniera však „Demkovci“ dokázali nahradiť. V Trakanoch viedli gólom už od prvej minúty a keď kuzmický kapitán Matej Imričko strelil v 32. minúte už tretí gól hostí, bolo prakticky po zápase.  V druhom polčase si hostia svoje trojgólové vedenie postrážili, ba dokonca ho ešte zvýraznili. Domov odišli spokojní po až nečakane jasnom a vysokom víťazstve – 5:1!  V domácich radoch zavládlo po konečnom hvizde hlavného rozhodcu veľké sklamanie. Hráči hostí však domácich utešili vetičkou: „Chlopi hlavu hore! Kedz zobodujece v štredu vo Veľatoch, tak išče budzeme spoločne tancovac postupový čardaš a jejsc pikantný maďarský guľaš vedno kolo bazenoch u Šarošpataku.“ 🙂

Na čele tabuľky je to tak stále veľmi zamotané. Trakany svojou domácou prehrou stratili už aj matematickú šancu. O veľatskej dohrávke neskôr. Významnú rolu v tejto „bitke“ bude zaiste zohrávať aj aktuálne tretie Slovenské Nové Mesto. To po pridelení troch bodov za nedeľnú kontumačnú výhru, stráca v tejto chvíli na druhé Veľaty bod a lídra z Kuzmíc dva body. A v nedeľu cestuje Mesto do Veliat a potom hneď nato hostí doma Kuzmice. „Kálmi, Tvoj kolega Attila Ti už postrihal všetky videá z doterajších zápasov oboch vašich najbližších súperov?“ 🙂

Prejdime sa teraz spoločne pozrieť na zápasy, v ktorých išlo hlavne dvom namočeným mužstvám v boji o záchranu a to Plechoticiam a Hrani o veľa. Do Plechotíc v nedeľu merali cestu futbalisti Nižného Žipova. Aj tento zápas mal špecifickú príchuť pre trénera hostí. Zdeněk Hartl totiž predtým, než presedlal na trénerskú lavičku Nižného Žipova, viedol práve Plechotice. A veru asi ani sám nečakal, že jeho zverenci odídu domov nakoniec bez bodu. Dlho to však vyzeralo, že si súperi body podelia. Až prišla pre domácich doslova vytúžená 88. minúta. Matej Rusnák – 1:0 . Pre Plechotice mimoriadne dôležité víťazstvo, ktoré môže mať v celkovom účtovaní dokonca až cenu zlata. Domáci tak po tomto tesnom a vydretom víťazstve opustili poslednú priečku šiestej ligy!

A to hlavne preto, že do toho času predposledná Hraň, doma „pukla“ a nie hocijako. Hostia zo Zemplínskeho Hradišťa, boli síce pred stretnutím miernym favoritom, pretože sa v zime vhodne a hlavne kvalitne posilnili, ale vyhrať vonku o 12 gólov, tak to je skutočne veľa. Domácim v zápase  očividne chýbal ich brankár, ktorý je v treste. V tábore hostí sa strelecky zaskvel bývalý hráč Trebišova či Podbrezovej – Ľubomír Rusnák, ktorý strelil 5 gólov svojho celku. Hraň si touto prehrou skomplikovala cestu za záchranou. Naopak hostia si v šiestej lige s takmer 100%-nou určitosťou zahrajú aj v ďalšom futbalovom ročníku!

Dohrávka 13. kola VI. ligy mužov

FK VEĽATY – TJ TISA TRAKANY 2:3 (0:1)

Toto pre domácich veľmi dôležité stretnutie sa pre prietrž mračien dohrávalo za stavu 0:1 a od 28. minúty stretnutia. Informácia od „meteolorógov “, aké bude v čase zápasu vo Veľatoch počasie znela: „Nad Veľatami sa opäť zatiahnu čierne mračná, ktoré budú prúdiť od juhovýchodu a poriadne zakryjú jasnú postupovú oblohu a to štyri kolá pred koncom súťaže.“

Postavenie v tabuľke, postupová matematika, kvalita kádra. Tieto faktory mali domácich hráčov popohnať za zápasovou „otočkou“, aby zostali na čele najvyššej okresnej súťaže. Trakanom po domácej nedeľňajšej prehre s Kuzmicami už prakticky o nič nešlo. Ale futbalista by mal v každom zápase, či už prípravnom, či priateľskom, či proti tehotným ženám – vyhrať. A hostia to nejako takto aj poňali. Na toto stretnutie pricestovali bez strelca svojho jediného gólu spred týždňa Norberta Bálinta, no ako sa neskôr ukázalo, zastúpiť ho dokázal jeho kolega z útoku Adrián Jáger. Ale poďme pekne poporiadku. 17 dohrávaných minút prvého polčasu sa odohrávalo väčšinou v strede ihriska. Domáci sa pochopiteľne viac dostávali pred bránku hostí, no buď zlyhali v koncovke, alebo bol proti brankár hostí Ladislav Kalló. Trakany hrozili najmä agilným, už spomínaným Jágerom, no domáca obrana ho v prvom polčase ešte dokázala ubrániť.

Druhý polčas priniesol až štyri góly. Ten úvodný strelil na prekvapenie všetkých už zmieňovaný, agilný Jáger a to presne takým spôsobom ako naša futbalová reprezentácia v pamätnom kvalifikačnom zápase v Prahe na Letnej v apríli roku 2009. Karhan nakopol loptu, tej sa zmocnil Jendríšek a „ Jendrišek nedal, Jendrišek góóól“, a takisto Jáger sa zmocnil lopty, Jáger nedal, Jáger góóól.  S domácimi to v tomto momente vyzeralo zle – nedobre. Veľaty boli futbalovejšie, snažili sa. Dokázali si vypracovať viacero sľubných gólových príležitosti, no v bránke hostí stál skvelý Kalló. V 52. minúte sa neujala parádna Širotníkova strela. V 60. minúte už všetci prítomní videli v loptu v sieti, ale zase ten KALLÓ. V 63. minúte hostia doslova vykopujú loptu priamo z bránkovej čiary. Zúfalé dobýjanie bránky Trakan pokračuje. Hostia však na čele so svojim kapitánom Zoltánom Kočišom úspešne odolávajú. V 74. minúte nastala pre domácich doslova hororová situácia. Jáger – 0:3. Početná divácka skupinka hostí sa teší. Ich radosť nemá konca kraja. Veľaty sa však v závere ešte nadýchli. Lopta po priamom kope skončila na brvne, onedlho nato spálil čistú šancu domáci Pavol Širotník, no vzápätí ten istý hráč po peknej hlavičke vykresal iskierku nádeje a znížil na 1:3. O dve minúty na to, striedajúci hráč domácich Patrik Novák zahodil hlavou doslova nemožné… V 80. minúte hostí opäť podržal brankár, no na dorážku Paľa Širotníka už bol prikrátky – 2:3. Dráma bola na svete. Hoci tlak domácich bol v týchto fázach enormný, hostia podnikali nebezpečné protiútoky a snažili sa zatvoriť tento zápas. Nakoniec sa stav stretnutia vo Veľatoch už nezmenil a hostia svoj tesný náskok už ubránili.

A. Jáger, L. Kalló (TJ TISA Trakany)

Najväčšími súpermi domáceho celku v tomto zápase boli:

1. Nekvalitný terén
  2. Koncovka
  3. Absencia domáceho trénera, ktorý kvôli viróze musel zostať doma a nemal tak možnosť svoj mančaft ešte viac namotivovať a vyburcovať
  4. Trakany

Hlavný rozhodca tohto stretnutia podal skutočne objektívny výkon. V zápase sa dopustil menších chybičiek, ktoré však absolútne nemali žiadny vplyv na konečný výsledok stretnutia. A za to mu patrí veľké uznanie.

VII. liga ObFZ Trebišov – 14. kolo

Šláger 14. kola v „divízii Mariána Manasila“ sa hral v Zemplínskom Jastrabí, alebo ak chcete na štadióne Ivety Olejníkovej 🙂 Domáci ako doterajší líder tabuľky, hostili aktuálne druhý celok tabuľky a to Milhostov. Že išlo o veľmi dôležitý zápas znásoboval aj fakt, že hlavný arbiter tohto stretnutia ako aj jeho druhý asistent ešte nie tak dávno pôsobili ako rozhodcovia v najvyššej krajskej súťaži. Úvod mali o čosi lepší domáci, keď už od piatej minúty viedli. Tento stav sa už do polčasu nezmenil. Vrece s gólmi sa však v Zemplínskom Jastrabí roztrhlo až v druhom polčase. Hostia dokázali zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, no hostia dokázali znížiť vždy na rozdiel jedného jediného gólu. Stav 3:2 vydržal až do predposlednej minúty. Domáci o svojom veľmi dôležitom víťazstve 4:2, rozhodli gólom zo samého záveru zápasu. A dostali sa tak do „trháku“, keď na svojho prenasledovateľa majú aktuálne náskok štyroch bodov.

Druhá je po prehre Milhostova – Kysta. Tá svoj domáci zápas s posledným celkom tabuľky Brehovom jednoznačne zvládla. Za zmienku u domáceho vysokého víťazstva 7:0 ešte stojí, že úspešnými domácimi strelcami boli iba traja hráči. A to trojgólový Koribanič a po dva góly si pripísali Zajac a Tkáč.