FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

O VÍŤAZOVI A ZOSTUPUJÚCOM V ŠIESTEJ LIGE ROZHODNE AŽ POSLEDNÉ KOLO!

VI. liga ObFZ Trebišov

V poradí sedemnáste a zároveň predposledné kolo najvyššej okresnej súťaže ObFZ Trebišov ešte nedalo odpovede na všetky otázniky v nej. Nespoznali sme víťaza súťaže a ani celok, ktorý skončí posledný. Prognózy sa vcelku naplnili. Nečakala sa ale výrazná šesťgólová výhra štvrtých Trakan s tretím Slovenským Novým Mestom. Polovicu z poltuctu gólov strelila úderná domáca dvojica Jáger (2) – Bálint (1). Po jednom góle ešte pridali Popovič, Dócs a Pásztor. Hostí tak záver sezóny nezastihol v optimálnej forme. Štatistika z posledných troch kôl 0-0-3 a skóre 2:12 hovoria jasnou rečou. TJ TISA sa po tejto vysokej domácej výhre na svojho súpera dotiahla na rozdiel troch bodov. No na to, aby Trakany skončili na treťom mieste potrebujú vyhrať v poslednom kole v Plechoticiach a čakať, že Slovenské Nové Mesto doma prehrá s Veľkým Horešom. Nie nemožné, ale veľmi nepravdepodobné. Ešte by možno bolo dôležité dodať, že v prípade rovnosti bodov v tabuľke rozhoduje pri konečnom umiestnení mužstva v súťaži – celkové skóre.

Ako sa to hovorí? „Chudobnému aj z hrnca vykypí“ alebo „Na chudobného aj záchod spadne“. Výsledkovo „chudobná“ je v jarnej časti jednoznačne TJ zo Stredy nad Bodrogom. V tabuľke jari sa dokonca nachádza až na poslednom mieste tabuľky s troma bodmi za jedno jediné víťazstvo (doma s Plechoticami). A to asi ani tí najstarší fanúšikovia a pamätníci v tejto okresnej futbalovej bašte nepamätajú. Aj v predposlednom a poslednom domácom vystúpení ťahali „Jágerovci“ v zápase za kratší koniec. Tentokrát nestačili na zverencov Zdeňka Hartla z Nižného Žipova. O jediný presný zásah sa postaral šplímacher hosťujúceho celku – Erik Gibilov. Žipovčania si víťazstvom udržali šancu posunúť sa v tabuľke o čosi vyššie. Majú teoretickú šancu skončiť v tabuľke na piatom mieste, šanca na šieste miesto je o niečo väčšia.

Na piatom mieste skončí pravdepodobne celok zo Zemplínskeho Hradišťa. OŠK svoju jarnú fazónu potvrdil aj v sobotňajšom zápase na pôde iného OŠK – vo Veľkom Horeši. Hostia sa z víťazstva 3:1 tešili po góloch Radomského, Rusnáka a Motýľa. Za domácich tesne pred polčasovou prestávkou znižoval Varga. Ktovie, ako by to teraz v tabuľke vyzeralo, ak by malo Zemplínske Hradište tento káder aj v jesennej časti… Ak toto mužstvo počas letnej prestávky zostane pokope a ak ešte svoj káder vhodne doplní, tak zaiste bude atakovať vrchné priečky najvyššej okresnej súťaži. „Veľkovcom“ stačí na obsadenie celkového piateho miesta v nedeľu v poslednom domácom zápase „neprehrať“ s na jar trápiacou sa Stredou nad Bodrogom. Vo Veľkom Horeši asi takisto nebudú odvetnú časť ročníka hodnotiť príliš kladne. Po nedeľnej domácej prehre je totiž jasné, že „Majorošovci“ skončia v konečnej tabuľke na ôsmom mieste.

Favoriti na celkové prvenstvo nezaváhali. Veľaty doma hostili aktuálne predposlednú Hraň a ak ešte chceli živiť akú – takú nádej na prvenstvo v súťaži, tak museli jednoznačne zabodovať naplno.  To sa im aj hravo podarilo. Osem gólov v sieti súpera hovorí za všetko. Domáci mali „silnú“ hlavne pasáž od 40. do 55. minúty, keď zaznamenali až šesť gólov! Hattrickom sa blysol jeden z najlepších hráčov tejto súťaže Pavol Širotník. Veľaty to už ale nemajú vo svojich rukách. Ani prípadné víťazstvo zverencov Rastislava Plechatku v poslednom kole v Nižnom Žipove im nezaručí víťazstvo v súťaži. Musia sa spoliehať na dva zázraky. Jeden „sa volá“ Hraň a druhý Krišovská Liesková. („Ňe chlopi! Neudzeleňe licencie Seredi a asi ani Senici vam ňijak raz nepomože. Na inšake mančafty še treba zamerac!“ 🙂 )

Aj líder tabuľky z Kuzmíc si doma zastrieľal. A odniesli si to aktuálne posledné Plechotice. Tie však celkom senzačne u lídra od 23. minúty viedli. Hostí do vedenia poslal gólom z pokutového kopu Marek Sokol a po prvom polčase to nevyzeralo na debakel hostí. Domáci síce do polčasu skóre zápasu ešte stihli otočiť, no druhý a tretí gól padol až v jeho samom závere. Druhý polčas už „Demkovci“ nepodcenili, Plechoticiam pridali ešte tri góly a do Hrane pôjdu za tým, o čo bojovali celú sezónu. Za víťazstvom a postupom do vyššej súťaže. Ale ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší a akékoľvek podcenenie súpera sa môže veľmi ľahko vypomstiť. Netreba zabúdať, že v poslednom kole pôjde aj Hrani oveľa!

Pre futbalových fanúšikov dramatická sezóna v najvyššej okresnej súťaži v ObFZ Trebišov vyvrcholí až v poslednom kole!

VII. liga ObFZ Trebišov

V stretnutí celkov zo spodku tabuľky sa body delili. Leles tak nedovolil domácemu Brehovu aspoň raz v prebiehajúcej sezóne zabodovať naplno. Zápas sa skončil remízou 2:2.

Zamotaná je však situácia na čele tabuľky. A to hlavne preto, že Kysta v nedeľu doma dokázala zdolať Zemplínske Jastrabie 2:0. V zápase bolo rušno, občas až horúco. Tabuľku tri kolá pred koncom vedie Milhostov o bod pred aktuálne druhým Zemplínskym Jastrabím a dvoma pred treťou Kystou.

Aká je „matematika“ z hľadiska „postupu“ a „zostupu“ pred posledným kolom v najvyššej okresnej súťaži? Pozrieme sa na to spoločne v tradičných predzápasových prognózach v ďalšom článku.