FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Minulý víkend (23.-24.03.2019) sa odohrali prvé majstrovské zápasy v našom oblastnom zväze v tomto roku, dohrávky z jesennej časti sezóny a už najbližší víkend nasleduje prvé jarné kolo v VI. lige sk. Sever a súťažiach mládeže. Južná skupina VI. ligy dospelých začína o týždeň neskôr (07.04.2019). Komisia rozhodcov z tohto dôvodu v nedeľu 17.03.2019 v priestoroch Strednej školy DSA v Trebišove zorganizovala Zimný doškoľovací seminár rozhodcov a delegátov ObFZ Trebišov.

Účasť na seminári a jeho úspešné absolvovanie bolo podmienkou pre zaradenie na nominačné listiny pre jarnú časť sezóny 2018/19. Podujatia sa zúčastnilo 16 rozhodcov a 7 delegátov. Tí si najprv vypočuli príhovor predsedu ObFZ Trebišov Petra Košča a predsedov odborných komisií Jaroslava Sakáča (DK) a Andreja Košča (ŠTK).

Odbornú prednášku týkajúcu sa pravidla XI. „Hráč mimo hry“ s praktickými videoukážkami mal predseda KR Simeon Vass.

Nasledovala „obľúbená“ časť pre všetkých – testy. Najprv všetci zúčastnení absolvovali videotest, následne písomný test.

Úspešným absolvovaním seminára všetci splnili podmienku pre pôsobenie v jarnej časti súťaže a preto boli na nominačné listiny zaradení títo rozhodcovia a delegáti:

R: Begala Jakub, Cili Martin, Hepka Miroslav, Holingyák Dominik, Kaščák Vladimír, Kiseľ Patrik, Levkiv Ján, Miklóš Tibor st., Miklóš Tibor ml., Pongó Ján, Rugolská Viktória, Rugolský Jakub, Škrabala Matej, Takáč Filip, Tokár Július ml., Várady Peter, Zrebňák Ladislav.

D: Eštok Michal, Fedor Milan, Illéš Ján, Kudrec Ján, Lučanský Juraj, Miklóš Tibor st., Šimko Ján, Várady Peter.

Po obedňajšej prestávke boli podpísané zmluvy s ObFZ na rok 2019.

Záver seminára bol pre delegátov ObFZ spojený so sledovaním a následnou analýzou stretnutia II. ligy Slavoj Trebišov – ŠK Odeva Lipany.

Náhradný seminár R a DZ sa uskutoční vo štvrtok 28.03.2019 o 16:00 hod. na ObFZ Trebišov.

Close Menu