FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Vážení zástupcovia futbalových klubov ObFZ Trebišov, futbalová a športová verejnosť,

ako už mnohí viete (informácia bola zverejnená na webovej aj facebookovej stránke ObFZ Trebišov), 5. októbra 2023 došlo k predaju budovy, v ktorej sídli ObFZ (J. Kostru 1, 075 01 Trebišov). Dovtedajší majiteľ, t.j. Slovenský futbalový zväz predal celú nehnuteľnosť firme SWIDA Inovatívne, s.r.o., Košice. Nový vlastník si budovu prevzal dňa 11.10.2023. V utorok, 17-ho októbra bola zväzu doručená výpoveď z nájmu k 31.12.2023. Momentálne prebieha proces riešenia nových priestorov ObFZ Trebišov.

K celej záležitosti poslal svoje vyjadrenie aj Slovenský futbalový zväz. Vyjadrenie uverejňujeme v plnom rozsahu:

——————————————————————————————————————

Administratívne budovy, ktoré SFZ vlastnil v rámci Slovenskej republiky, boli v roku 2016 prevedené do vlastníctva SFZ zo strany zanikajúceho Slovenského združenia telesnej kultúry. SFZ ich od roku 2016 spravoval, avšak ich správa a náklady s ňou spojené (revízie, nevyhnutné opravy) prevyšovali príjmy z prenájmu priestorov, keďže SFZ zachoval nízke ceny a nájomné nezvyšoval na úroveň trhovej ceny. Takýmto spôsobom nebolo možné hospodárne a efektívne spravovať tieto budovy a už vôbec nie investovať do rozsiahlejších rekonštrukcií, ktoré sú viac než nevyhnutné.

Postupný odpredaj budov bol schválený aj konferenciou SFZ a s prihliadnutím na finančnú situáciu SFZ, ktorú v uplynulom období výrazne negatívne ovplyvnili viaceré faktory, sa SFZ rozhodol zrealizovať predaj budov v tomto roku. Takéto riešenie zároveň zabezpečí, že náklady, ktoré v súvislosti s budovami SFZ znášal a ktoré neboli pokryté príjmom z prenájmu, ale napr. prostriedkami zo štátneho rozpočtu, nebudú posúdené ako nehospodárne a neefektívne a teda neoprávnené práve z dôvodu, že SFZ počas minulých rokov nepristúpil k zvyšovaniu nájomného a platieb za služby a tak nebol rentabilný pri správe vlastného majetku, keďže prenájom nevykonával ako podnikateľskú, ale ako hospodársku činnosť.

Aby sme zachovali férový prístup, ObFZ, ktoré užívajú priestory administratívnych budov, bude v prípade vysťahovania zo strany nového vlastníka poskytnutý príspevok vo výške 15.000,- eur na náklady spojené s presťahovaním a získaním nových priestorov.

——————————————————————————————————————–

O ďalšom postupe ObFZ Trebišov vás budeme včas informovať.

Close Menu