FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Na naše otázky odpovedal Ján Holub, predseda OFK Biel. Jeho mužstvo po jeseni dominuje južnej skupine VI. ligy.

Ako by ste zhodnotili nedávno skončenú jesennú časť súťažného ročníka VI. ligy ObFZ Trebišov? Čo Vás potešilo viac, čo menej?

Sme spokojní. Cieľ, ktorý sme si stanovili, máme splnený. Jar bude ťažšia, lebo každé mužstvo, ktoré proti nám nastúpi s nasadením, nás môže zdolať. Každý deň pracujeme na tom, aby sme boli lepší a silnejší. Ani teraz nemáme voľno,  každú nedeľu trénujeme na území obce Biel. Chlapci behajú a naberajú kondíciu. Každý štvrtok zasa chodíme do susedného mestečka Čierna nad Tisou na umelé ihrisko.

Splnili sa Vaše očakávania, čo sa týka umiestnenia v tabuľke? Zodpovedá umiestnenie v nej hre, ktorú ste na jeseň predvádzali?

Chceme zopár hráčmi posilniť káder. Možno, že zopár hráčov pôjde do vyššej súťaže, ale my sa nechceme oslabiť. Náš cieľ je zahrať si kvalifikačné stretnutie a zabojovať o postup. Láka nás zahrať si „silnejšiu“ súťaž, ako je tá naša. Dúfame, že aj Oblastný futbalový zväz porozmýšľa nad tým, že spojí  „sever“ a „juh“ a urobí tak spoločnú šiestu ligu, ktorá bude mať úroveň.

Aké sú Vaše ambície pred jarnou časťou súťažného ročníka 2018/2019? Kto si podľa Vás vybojuje miestenku do kvalifikačného zápasu o postup do V. ligy?

Jarná časť je ešte pred nami. Koncom jesennej časti sme začali  prerábať ihrisko, aby spĺňalo požiadavky nielen v podmienkach ObFZ, ale aj v súťažiach VsFZ. Mali sme to v pláne už dlhšie. Pomohla obec, ktorá nám na rekonštrukciu prispela finančne, aj dobrí ľudia svojimi poľnohospodárskymi strojmi a pomocou. Jarnú časť súťaže plánujeme odohrať v susednej obci Veľké Trakany. Vyšli nám tam v ústrety bývalí funkcionári, starosta aj obecné zastupiteľstvo. Postup zo severnej časti si podľa mňa vybojuje buď mužstvo Veliat alebo Vojčíc. Z našej skupiny VI. ligy by sme to radi boli my, ale dobre poskladané sú aj mužstvá Slovenského Nového Mesta a Borše. Tá, ako klub čo vypadol z V. ligy, bude určite chcieť  na jar zabojovať a rada by postúpila späť.

Ak odhliadneme od finančného aspektu veci a nezáujmu hrať jednu spoločnú šiestu ligu u klubov, ktoré postúpiť nechcú, je podľa Vás spravodlivé, že sa o postupujúcom rozhodne v jedinom zápase a nie na základe víťazstva v dlhodobej súťaži?

Podľa mňa to nie je spravodlivé, že sa o postupujúcom mužstve rozhodne v jedinom zápase, mala by sa brať do úvahy celosezónna aktivita, nielen jeden zápas.

Futbalové kluby väčšinou nemajú peňazí nazvyš. Každoročne ubúda počet družstiev. Niekedy však chýba aj elán. ObFZ navrhuje hrať o Pohár Predsedu ObFZ Trebišov. Pre iné oblastné zväzy ide o už dlho zabehnutú súťaž, ktorá má svoju tradíciu a prispieva k rastu popularity futbalu aj na jeho najnižšej úrovni. Aj kluby, ktoré nemajú záujem postúpiť do krajskej súťaže, by mali možnosť vyhrať trofej dosvojej zbierky. Ako by ste zareagovali na ponuku ObFZ zúčastniť sa pohárovej súťaže mužov? Pozn. náklady na rozhodcov by hradil ObFZ, hralo by sa pohárovým spôsobom, víkend pred súťažou, voľné termíny počas sezóny (stredy, sviatky), termíny by určila ŠTK, oslovili by sme všetky futbalové kluby ObFZ Trebišov (nielen hrajúce VI. ligu).

Na ponuku ObFZ  zúčastniť sa pohárovej súťaže mužov o Pohár Predsedu ObFZ Trebišov by sme zareagovali kladne. Bola by to ďalšia skúška našich hráčskych futbalových schopností a ich porovnanie s inými klubmi ObFZ Trebišov.

Nedostatok hráčov sa ešte okatejšie prejavuje v kategórii detí. Niektoré kluby dokážu vytvoriť družstvo mládeže iba v prípade spojenia sa s iným klubom. Niekde deti ani nemajú, niekde deti už v skorom veku zasadnú pred počítač a na ihrisko sa už nedostanú. ObFZ zvažuje pred ďalšou sezónou vytvorenie súťaže prípraviek v kategórii U9 alebo U11 (počet hráčov a veľkosť hracej plochy budú oznámené). Vedeli by ste prihlásiť v danej kategórii vlastné družstvo?

V danej kategórii by sme vedeli prihlásiť aj naše vlastné družstvo mládeže. Keby bolo treba, vedeli by sme pozbierať deti aj z okolitých dedín. Hrať v kategórii U15 s deťmi, ktoré majú od 9 do 15 rokov a dostávať 20-30 gólov nemá význam. To nemá nič spoločné s futbalom. Hráči stratia motiváciu a rodičia trpezlivosť, že ich deti stále prehrávajú. Zoberú ich do iných klubov alebo už ich ani nepustia na ihrisko. A nakoniec sme my, funkcionári, na vine.

ObFZ Trebišov má v pláne v mesiacoch január/február 2019 organizovať Trebišovskú futbalovú kvapku krvi. Boli by ste ochotní sa jej zúčastniť za Váš futbalový klub (funkcionári, hráči, tréner, diváci)? Nie je to len o futbale, sme hlavne ľudia!

Futbalovú kvapku krvi považujem za dobrý nápad. Je jednou z foriem pomoci tým, ktorým sa ináč pomôcť nedá. Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek, tí všetci potrebujú krv. Ja osobne som už niekoľkonásobný darca krvi. Spoločne s naším trénerom vlastníme zlatú Jánskeho plaketu. Za náš futbalový klub by boli ochotní sa jej zúčastniť viacerí.

 

Close Menu