FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

ŠESŤ GÓLOV V KUZMICIACH, NÁDIELKY SLOVENSKÉHO NOVÉHO MESTA A TRAKAN

Futbalový osud to na Veľkonočnú nedeľu zariadil tak, že proti sebe nastúpili aktuálne dva najlepšie celky pôsobiace vo výkladnej skrini ObFZ Trebišov, v jej šiestej lige.

VI. liga ObFZ Trebišov

Početná divácka kulisa, veľké emócie, šesť gólov. Fanúšikovia si v Kuzmiciach, ktoré hostili lídra z Veliat, zaiste prišli na svoje. Hostia si do Kuzmíc „priviezli“ dvojbodový náskok, preto sa domáci hotovali toto manko zmazať, svojho „soka“ predbehnúť v tabuľke a dostať sa tak na jej čelo. Tieto plány začal napĺňať domáci Jozef Horváth alias „Kečup“, ktorý v 31. minúte po dravom prieniku otvoril skóre. Z vedenia sa však domáci dlho netešili. Hostia o tri minúty na to kontrovali, kedy sa o vyrovnávajúci gól sa postaral Pavol Širotník. Keď sa diváci pomaly ale isto začali poberať na tradičné polčasové „Veľkonočné poldeci“, tak opäť udrel domáci ostrostrelec Horváth a spokojnejší do kabín teda odchádzali zverenci domáceho trénera Patrika Demka. Góly v Kuzmiciach neprestali padať ani po prestávke. Hneď v 47. minúte posúdil stret hráčov v domácej šestnástke hlavný rozhodca ako nedovolený a hostia z pokutového kopu vyrovnali. Po tretíkrát v zápase sa domáci dostali do vedenia, keď si loptu do vlastnej siete v 67. minúte strelil Samuel Širotník. O momente zo 77. minúty sa bude ešte dlho rozprávať. Domáci z polovice ihriska poslali dlhú loptu do súperovej šestnástky a tá sa po zakončení domáceho Horvátha dostala do siete bezmocného Ňarjaša. Obrovskú radosť domácich však „schladila“ zastávka asistenta rozhodcu. Ten signalizoval ofsajd zakončujúceho hráča. Z kamerového záznamu je túto situáciu ťažké posúdiť, tak to necháme na komisiu rozhodcov. Záver bol doslova infarktový. Hostia po exportnej delovke Paľa Širotníka z priameho kopu tri minúty pred koncom vyrovnali a ich radosť nemala konca – kraja. Smútok Kuzmičanov, radosť Veľatčanov. V šlágri azda celej sezóny si súperi body podelili. Domáci cítia krivdu, hostia zas okrem ukoristeného veľmi dôležitého bodu, získali ďalšiu výhodu a to za lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov (1:2,3:3). Do konca súťaže je však ďaleko a táto deľba bodov ešte nemusí nič znamenať.

Ofenzívu som svojich družstiev ťahali za víťazstvom najmä dvojgóloví strelci Jozef „Kečup“ Horváth z ŠK Kuzmice a Pavol Širotník z FK Veľaty. Len tak ďalej chlapci!

Hlasy po zápase

P. Demko (tréner ŠK Kuzmice)

K stretnutiu sa odmietol vyjadriť.

R. Plachetka (tréner FK Veľaty)

„Na šláger roka sme pricestovali s pokorou a cieľom neprehrať. To sa nám v priebehu stretnutia nedarilo, nakoľko sme trikrát prehrávali. Nedokázali sme rozvíjať kombinačnú hru a nenapĺňali sme tak svoje predzápasové plány. Domáci hrozili najmä štandardkami a nakopávanými loptami na svojho útočníka Jožka Horvátha, ktorý robil našej defenzíve nemalé problémy, keď sa mu aj dvakrát podarilo skórovať. Ku cti naším hráčom slúži fakt, že na každý gól domácich dokázali odpovedať vyrovnaním a tak si z horúcej pôdy odvážame veľmi cenný bod, aj keď u mňa prevládajú zmiešané pocity, nakoľko predzápasová taktika o predvedenej hre zostala v šatni. Nedokázali sme z hry streliť ani jeden gól, keď všetky naše góly padli po štandardných situáciách.“

Remíza Kuzmíc s Veľatami „zapasovala“ asi najviac hráčom Slovenského Nového Mesta. Tí doma, „na hranici“ s Maďarskom, hostili Hraň. Nič iné ako víťazstvo trénerského dua Pusztai – Sipos sa „u Ujheľu“ ani nečakalo. Domáci hosťom nič nedarovali. Nasúkali im až osem gólov, z toho štyri zaznamenal Dominik Guman. Domáci si tak schuti zastrieľali a čo je pre nich dôležité, dostali sa v tabuľke do ešte tesnejšieho závesu za Veľaty a Kuzmice. Na lídra strácajú iba štyri body, no v nedeľu cestujú na ťažký zápas do Nižného Žipova.

A ten je „v laufe“. Po úvodnej vysokej výhre nad Trakanmi, cestovali zverenci trénera Zdeňka Hartla do Veľkého Horeša. Dobrý chýr o hre Žipova sa potvrdil aj na Veľkonočnú sobotu v „Majoroš parku“. O jednogólové víťazstvo hostí sa v 52. minúte postaral K. Pavelka a „Visokaiovci“ tak po druhej výhre na jar, svojho súpera v tabuľke preskočili. V nedeľu ich však doma čaká veľmi silný súper zo Slovenského Nového Mesta, ktorý ak chce naďalej miešať karty na čele tabuľky, tak musí v nedeľu bezpodmienečne vyhrať. To však budú chcieť aj domáci. Nechajme sa teda prekvapiť.

Svedkami ôsmich gólov boli aj diváci v Trakanoch. Partia okolo špílmachra Zoliho Kočiša, či ostrostrelca Norbiho Bálinta, hostila rivala zo Stredy nad Bodrogom. Hosťom sa veľmi  úvod odvetnej časti nevydaril. Najprv podľahli „doma“ (vo Veľkom Kamenci) Kuzmiciam a za kratší koniec ťahali „Jágerovci“ aj pri Tise. Domáci si tak po vysokom víťazstve 7:1 napravili chuť po minulotýždňovej vysokej prehre v Nižnom Žipove. Pobiť sa o svoje prvé body na ihrisku súpera, pocestujú Trakančania k lídrovi do Veliat. A určite sa budú snažiť aktuálneho lídra prekvapiť a uchmatnúť mu nejaký ten bodík.

Šancu na body mali na Veľkonočnú nedeľu aj posledné Plechotice, ktoré polčas v „Oláh parku“ v Zemplínskom Hradišti po góle M. Kovaľa dokonca viedli! Červenými kartami spred týždňa zdecimovaní domáci, však napokon prekvapenie nedopustili. Dvoma gólmi v druhom polčase v rozmedzí desiatich minút, skóre tohto stretnutia otočili a pripísali si do tabuľky prvé body na jar. Hostia z Plechotíc zostávajú v tabuľke naďalej na poslednom mieste a v nedeľu pocestujú na veľmi dôležitý „šesťbodový“ zápas do Hrane, na ktorú strácajú iba jeden bod! Vyzerá to tak, že tento zápas bude bezprostredným bojom o holú šiestoligovú existenciu.

VII. liga ObFZ Trebišov

Šláger kola sa na Veľkú noc hral v Zemplínskom Jastrabí. „Olejníkovci“ hostili doma Kystu so šancou po prípadnom víťazstve usadiť sa na čele tabuľky. Domáci po góle Zubaľa polčas viedli, no ten druhý začali lepšie hostia z Kysty, keď Lajošom vyrovnali. Domáci však v druhej časti druhého polčasu pridali tri góly a dokráčali tak k jasnému víťazstvu. Domáci futbalisti tak svojej šéfke Ivete Olejníkovej urobili veľkú radosť, v pondelok ju všetci vyšibali a spoločne už začali zháňať mládežníkov. Ich prihlásenie do súťaže je totiž podmienkou na účasť seniorov v VI. lige.

Druhé stretnutie 12. kola v Lelese bolo bohaté na góly, padlo ich až 10! Na radosť domácich fanúšikov až 8 z nich do siete Brehova. Leles tak po hokejovom výsledku 8:2 zdolal posledný Brehov.