FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

HRAŇ VSTALA Z MŔTVYCH !

 

 VI. liga ObFZ Trebišov – 16. kolo

16. kolo najvyššej oblastnej súťaže ObFZ Trebišov bolo bohaté na góly. V tomto kole ich padlo až 30, čo dáva priemer šesť gólov na zápas.

TJ Internacionál Hraň. V 90–tych rokoch dokonca účastník 1.B triedy (terajšia 5.liga). Do „Garane“ v tej dobe chodili hrávať majstrovské zápasy také mužstvá ako Kráľovský Chlmec, Čičarovce, Vojčice či dokonca aj Kamenica nad Cirochou. Pred 16. kolom Hraň držala v „rukách“ koncové svetlá tabuľky. A kto si myslel, že to minulotýždňovým nevycestovaním do Nižného Žipova v boji o záchranu v súťaži už vzdala, tak sa veľmi mýlil! „Šikorovci“ v nedeľu doma hostili Stredu nad Bodrogom. Po vlastnom góle domáceho Baloga, ktorým hostia v Hrani viedli, to v tej chvíli skutočne nevyzeralo na to, žeby všetky body mali zostať doma. No prišla veľmi silná domáca desaťminútovka. Bol to doslova „Garaňský gólový uragán“. Totiž v rozmedzí 66. a 76. minúty domáci futbalisti dokázali štyrikrát za sebou skórovať a razom bolo 4:1! Posledných 8 minút síce patrilo hosťom, ktorí dvoma gólmi ešte dokázali tento duel zdramatizovať, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Zaujímavým faktom je skutočnosť, že Hraň za celú jar doteraz skórovala iba dvakrát! Víťazstvom so Stredou nad Bodrogom dokonca Hraň opustila posledné miesto šiestoligovej tabuľky!

A to hlavne preto, že ich jediný „sok“, a to Plechotice, doma podľa predpokladov nestačili na veľkého favorita tohto zápasu  a to celok z Veliat. Lenže „podľa predpokladov“ konečný výsledok naozaj nevyzerá. Druhý celok tabuľky dokonca v Plechoticiach polčas prehrával 2:1 a v ich šatni asi bolo poriadne dusno a nastalo poriadne umývanie hláv! Je však pravdou, že hráči Veliat asi mali v podvedomí víťazstvo Kuzmíc v Slovenskom Novom Meste a tento faktor zohral v ich výkone veľmi veľkú rolu. Hostia síce jednogólové manko z prvého polčasu dokázali veľmi rýchlo zmazať, no záver patril opäť domácim hráčom. Kontaktný gól domáceho Mareka Sokola z 85. minúty však už prišiel dosť neskoro. Hrdinom stretnutia sa napokon stál autor hattricku – veľatský Matej Kaňský. Po tejto domácej prehre klesli Plechotice na posledné miesto tabuľky. Svoj osud už nemajú vo svojich rukách. Avšak pri pohľade na vyžrebovanie v posledných dvoch kolách je ich nádej na zotrvanie v súťaži výrazná…

A ako to momentálne vyzerá na čele tabuľky? Kuzmice víťazstvom v Slovenskom Novom Meste 3:1 (rozsiahly komentár nájdete v predošlom článku), vykročili veľmi rázne k víťazstvu v súťaži a jednou a pol nohy sú v „kraji“. Majú všetko vo svojich rukách a vlastne cestu do budúcoročnej najnižšej krajskej súťaže si môžu zahatať len sami. V predposlednom kole totiž doma hostia aktuálne posledné Plechotice a v poslednom kole cestujú do Hrane (ktorá ale „vstala z mŕtvych“!). Na prvý pohľad niet čo riešiť. Lenže ako sa hovorí: „Lopta je guľatá a vo futbale je všetko možné. A až na Roba Ráka 🙂 a Ivana Hodúra 🙂 nikdy dopredu neviete, ako sa dané futbalové stretnutie skončí.“ Aby skončili Veľaty na prvom mieste v tabuľke, musia zvíťaziť v oboch záverečných kolách a musia čakať na ešte väčší zázrak, ako keď Ježiš dokázal vodu premeniť na víno…

Najviac gólov v tomto kole, a to až osem, padlo v Zemplínskom Hradišti. V nedeľu do „Olah Areny“ pricestovala výprava predsedu Mareka Visokaia, trénera Zdeňka Hartla a špílmachra Erika Gibilova z Nižného Žipova. Strelecké kopačky si pred týmto zápasom obul domáci kapitán Robo Veľk. Dokázal streliť až štyri góly svojho celku! Na jeho prvé dva presné zásahy ešte hostia stihli „malým“ Černákom odpovedať, no na ďalšie už nie. Štvrtý gól domácich pridal Maroš Kučera (konečne še rozhodca nepomyľil a napisal gol tomu spravnomu ňe Maroš?) a piaty Marek Oláh. Gólovú bodku za stretnutím dal hosťujúci Vlado Miľo a tak sa stretnutie skončilo vysokým hokejovým víťazstvom domácich v pomere 6:2 („Aľe keby Gibilov v piatej minuce zapasu premenil penaltu, ta to by bul inakši zapas, verce!“).

Vcelku zaujímavé stretnutie sa v sobotu hralo vo Veľkom Horeši. Domáci v ňom privítali neďaleké Trakany a jediná vec bola pred týmto stretnutím istá. A to, že veľa slovenských slovíčok počas tohto zápasu určite nepadne. 🙂 Zato góly padli až štyri. Spokojnejší domov odchádzali hráči Trakan. Dôležitý moment pre hostí bol určite ich vyrovnávajúci gól na 1:1, ktorý padol priamo s odchodom hráčov do šatní. Tradične ho mohol dať buď N. Bálint alebo A. Jáger. Tentoraz to bol Bálint! V druhom polčase sa na ihrisku prejavila väčšia hráčska kvalita na strane hostí. Tí dvoma gólmi rozhodli o tom, že všetky body z V. Horeša putovali v sobotu k Tise. Góly hostí? Pre zmenu Jáger! „Chlapi, v lete zoberte z Kapušian Tomiho Illésa k vám do Trakan, lebo tam si nemá veľmi s kým prihrať a na ten útočný trojzáprah N. Bálint – T. Illés – A. Jáger sa budú chodiť pozerať fanúšikovia z Cigándu aj Kisvárdy!!!

VII. liga ObFZ Trebišov – 16. kolo

V siedmej lige ObFZ Trebišov sa v nedeľu odohral iba jeden zápas. „Melkovci“ z Milhostova hostili doma Brehov. Rolu favorita tohto zápasu zvládli a súperovi nasúkali poltucet gólov. O ten sa ale pričinili iba dvaja hráči a to Damián Havriš a Tomáš Mráz. Milhostov je po tomto víťazstve na čele tabuľky s 27-mi bodmi. Je tak síce o bod pred druhým Zemplínskym Jastrabím, no má zároveň v tabuľke aj o zápas viac.

Druhé stretnutie sa neuskutočnilo z dôvodu nevycestovania Kysty do Lelesu.

 

Bude druhé miesto v najvyššej okresnej súťaži ešte zaujímavé?Bude sa z tohto miesta postupovať do „kraja“ priamo? Zaručí druhé miesto v tabuľke pre celok z ObFZ Trebišov aspoň barážové stretnutie? Čo všetko sa (ne)musí udiať, aby sa mohli „otvoriť“ vyššie položené otázky? Dočítate sa v najbližšom vydaní článku.

 

Lukáš Bodnár

 

Close Menu