FK TJ Lokomotíva ŠM MichaľanyTJ Družstevník CejkovOFK BielFK Slavoj SečovceOFK VojčiceOŠK SlivníkFK Tatran ÚporFK KystaOŠK SomotorOŠK Veľký HorešOŠK Zemplínske HradišteOZ TJ Milhostov - erb mesta TrebišovŠK Zemplínske JastrabieTJ BoťanyTJ Dargovských Hrdinov DargovTJ Družstevník Malý HorešTJ Družstevník ParchovanyTJ ŠM Streda nad BodrogomTJ Internacioníl HraňTJ Tokaj Slovenské Nové MestoMFK Čierna nad TisouTJ vo Veľkom KamenciFK Zemplínska TeplicaFK LelesOFK Nový RuskovFK v Nižnom ŽipoveSlavoj TrebišovŠK KuzmiceTJ Olympia BoršaTJ SvätušeTJ Slavoj Kráľovský ChlmecFC Tokaj TŕňaTJ Družstevník PlechoticeFK Kysta

Slovenský futbalový zväz a občianske združenie Ipčko obnovilo spoluprácu z roku 2022. Súčasťou projektu, ktorý je zameraný na ochranu detí a mladých ľudí pred násilím, je komunikácia dôležitých informácií mladým hráčom a hráčkam v núdzi prostredníctvom nálepiek, ktoré budú distribuované do všetkých slovenských klubov. Umiestnené budú na dverách toaliet. 

Pred dvomi rokmi bola za účasti prezidenta SFZ Jána Kováčika a riaditeľa občianskeho združenia Ipčko Mareka Madra oficiálne deklarovaná spolupráca v oblasti ochrany mladých futbalistov a futbalistiek v rámci projektu s názvom „Bezpečný futbal pre deti“. Ipčko, internetová poradňa, ktorá poskytuje bezplatnú, anonymnú psychologickú a sociálnu pomoc, vytvorila chat a e-mailové konto špeciálne pre mladých ľudí, hráčov a hráčky z futbalového hnutia. Podieľala sa tiež na tvorbe príručiek pre futbalové kluby, rodičov a trénerov.

Spolupráca bola v ostatných dňoch obnovená v priestoroch IP-čka za generálneho sekretára SFZ Petra Palenčíka a Martina Ivanka, zástupcu zväzu v oblasti spoločenskej zodpovednosti SFZ. Témou bola iniciatíva v spojitosti s nálepkami, resp. ich distribúciou do všetkých slovenských klubov. „Radi by sme využili skúsenosti nášho partnera, IP-čku sa v minulosti osvedčila kampaň s nálepkami na toaletách v školách a my uvažujeme podobne. Práve tam sú deti samé so sebou, chceme urobiť všetko pre to, aby sa dostali k informáciám na koho a akým spôsobom sa anonymne obrátiť v prípade, že potrebujú pomoc a nájsť odpovede na riešenia svojich problémov,“ vysvetlil zámer IP-čka a SFZ Martin Ivanko.

Podľa jeho slov SFZ si uvedomuje svoju zodpovednosť pri výchove mladých ľudí, keďže viac ako 55.000 detí hráva organizovane futbal. „Ochrana detí je jednou z dôležitých tém do budúcnosti, aj to je dôvod prečo je jednou z piatich základných oblastí našej stratégie spoločenskej zodpovednosti. Našou ambíciou je zabezpečiť, aby sa ku každému mladému futbalistovi, či mladej futbalistke, dostala informácia, že v prípade núdze majú k dispozícii poradenstvo a riešenie problémov na profesionálnej úrovni s kvalifikovanými odborníkmi z radov Ipčka,“ dodal Martin Ivanko.

Ipčko komentuje obnovenie spolupráce na svojom facebookovom profile: „Pre deti a mladých ľudí, ktorí prežívajú náročné chvíle, potrebujú vypočutie, podporu a bezpečný priestor, v ktorom žiadna téma nie je tabu, je tu možnosť anonymnej a bezplatnej nonstop pomoci na našej linke pomoci IPčko.sk a prostredníctvom špeciálneho e-mailu futbal@ipcko.sk. Rodičia, tréneri a všetci, ktorým učaroval zelený trávnik, majú možnosť obrátiť sa na našich odborníkov aj prostredníctvom Krízovej linky pomoci 0800 500 333. IPčko a SFZ už dva roky spoločne dávajú červenú kartu násiliu vo futbale.“

IPčko sa dlhodobo venuje pomoci mladým ľuďom nachádzajúcich sa v krízových životných situáciách. Mladým ľudom pomáhajú nonstop bezplatne a anonymne prostredníctvom chatu, e-mailu, videa aj telefónu, kde sa im osobne venujú odborníci s túžbou pomáhať. Práve odborná pomoc skúsených psychológov môže byť častokrát kľúčová pri riešení problémov mladých ľudí. Možnosť sa anonymne zdôveriť so svojím problémom môže využiť úplne každý.

Krízová linka pomoci: 0800 500 333
Mail: futbal@ipcko.sk
Web: IPčko.sk 

Zdroj:

https://futbalsfz.sk/sfz-obnovena-spolupraca-sfz-a-ipcka-v-ramci-projektu-bezpecny-futbal-pre-deti/

Close Menu